Zobacz temat - [R200] napinacz pasów bezpieczeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] napinacz pasów bezpieczeństwa

bambi - Pon Lip 14, 2008 08:54
Temat postu: [R200] napinacz pasów bezpieczeństwa
Witam. Mam takie pytanie. Zepsuło mi się zapięcie prawego pasa bezpieczeństwa. Niektórzy radzili mi aby spróbować je naprawić zamiast kupować nowe, ale tego się nie da rozebrać... czy się mylę??

Znalazłam na allegro:
tutaj
i tutaj

pewnie zamówie; chyba, że ma ktoś jakiś pomysł na naprawe..

sTERYD - Sro Lip 16, 2008 06:49

bambi napisał/a:
ale tego się nie da rozebrać... czy się mylę??

to jest zgrzane na gorąco... rozebrać się da delikatnie cienkim nożykiem, a potem składa się na kloperkę ;)

xROnx - Sro Lip 16, 2008 10:19

ja się troche podłącze poniewaz u mnie pewnego dnia stało się tak że teraz zeby zapiąć pasu musze mocniej docisnąć.
Wygląda na to że staje się to "normalką" w R ... :/

Yassu - Sro Lip 16, 2008 11:26

Hmm xROnx też miałem ten sam problem...poradziłem sobie w prosty sposób...kilka razy popsikałem (2 krótkie psiknięcia) do środka WD-40 pas zaczął się zapinać po kilkudziesięciu zapięciach coraz lepiej.. Już tak jest ok 6 m-cy i wszystko gra :) Spróbuj może Tobie też pomoże... Oczywiście nie przesadzaj z tym psikaniem do środka bo będzie ciekło spodem i będzie brudziło ubrania, fotel...
Pozdrawiam ;)

xROnx - Sro Lip 16, 2008 12:49

Yassu napisał/a:
kilka razy popsikałem (2 krótkie psiknięcia) do środka WD-40

hmmm sprytne sprytne. wyprubuje przy najblizszym wolnym czasie i dam znac co i jak :)

bambi - Sro Lip 16, 2008 18:02

hmm.. powiem tak, ojciec z moim szwagrem próbowali to naprawić ale im nie wyszło ;/ czymś do środka psikali ale czym to wam dokładnie nie powiem, musze ich zapytać, ale niestety to nie pomogło.

Mój szwagier miał to samo w vectrze B no i kupił nowy napinacz, ten zepsuty próbował naprawić, rozcioł ale już nie złożył spowrotem.