Zobacz temat - [R45/MG ZS]Tajemnicze dźwięki,dziwne objawy-TOTALANA ZAGADKA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45/MG ZS]Tajemnicze dźwięki,dziwne objawy-TOTALANA ZAGADKA

Armandoo - Sob Lip 19, 2008 01:46
Temat postu: [R45/MG ZS]Tajemnicze dźwięki,dziwne objawy-TOTALANA ZAGADKA
Witam,

usterka , którą wam opisze jak dla mnie jest bardzo ale to bardzo dziwna i trudna do zdiagnozowania. Po tym krótkim opisie liczę na waszą pomoc.


Sytuacja wygląda tak.

Kiedy samochodem się dłużej pojeździ. Tak , że jest już naprawdę dobrze rozgrzany. Kilka godzin po mieście ( korki itp ) auto zaczyna przy ruszaniu wydawać dziwny dźwięk.
Dźwięk ten dochodzi jakby z dołu pod silnikiem. Jest słyszalny w kabinie. Sprawa wrażenie jakby dochodził z układu kierowniczego. Mam wrażenie , że jest on wyczuwalny na kierownicy ale ciężko to pisać. Dźwięk ten można sprawiać wrażenie jakby coś pękało.
Występuje on co dziwne tylko przy ruszaniu z pierwszego biegu. Jest tylko chwilowy i ustaje. Jedno takie "pęknięcie" i ustaje jak już auto zacznie się toczyć.

Jak dla mnie sprawa jest bardzo tajemnicza ponieważ ma na to wpływ mnóstwo czynników zależnych od siebie : samochód musi już kilka godzin jeździć , tylko przy ruszaniu itp... jak w opisie powyżej.
Może istotne dla znawców tematu wydawać się również to , że kierownica delikatnie drży przy hamowaniu w pewnych zakresach prędkości ( tarcze są nowe )



Dodam , że u mechanika sprawdzałem już :

- zawieszenie
- przeguby zewnętrzne



Moja wstępna diagnoza to może coś z układem kierowniczym ale nie chcę nic sugerować.



Czekam na pomoc

PS. Sprawa dziwna bo jadąc teraz do Zakopanego i stojąc w gigantycznych korkach na Zakopiance miałem tak co chwila ale już wracając do Warszawy ani razu nie zdarzyło mi się tego usłyszeć. Cholera co to za !@!$#.

[ Dodano: Sob Lip 19, 2008 11:39 ]
Pomóżcie :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :cry:

Cherman - Sob Lip 19, 2008 13:35

Hmm... myślałem, że to mój wymysł, ale u mnie jest podobnie. Przy ruszaniu czuć na kierownicy i słychać takie jakby "PUK" głuche. Nie zawsze... czasem jednak nawet jak samochód jest zimny. Dzwięk przypomina dżwięki przy zużytych przegubachm jednak w odróżnieniu od nich występuje pojedyncze puknięcie a nie ich seria. Poza tym zdarza częściej przy wyprostowanych kołach a nie skręconych... zagadka ... (mechanik zdiagnozował przeguby jako nie zuzyte, więc to nie one...)
arczi83 - Sob Lip 19, 2008 13:39

Sprawdźcie luzy w przekładni kierowniczej na drążkach (nie mylić z końcówkami, chociaż je też można), ściskając je przez osłony gumowe, może tam macie jakiś luz.
Ciufa - Sob Lip 19, 2008 13:43

mam podobny problem, a od jakiegos czasu czuje jak by wspomaganie słabo działało, w dodatku jak kumpel przejechal sie moim autem to sie spytał czy mam wspomaganie bo bardzo cieżko kierownica chodzi
Armandoo - Sob Lip 19, 2008 14:38

Witam,


Cherman dobrze opisałeś tą usterkę. Dokładnie ten dźwięk jest pojedyńczy a nie jak w przypadku przegubu cała seria. Tym bardziej , że dziwek jest na prostych kołach i na pewno nie ma nic wspólnego z przegubami bo wydobywa się z innego miejsca.

Też myślałem coś o przekładni kierowniczej.



PS. Widzę ,że usterka częsta w R45/400?MG ZS ?? ?

Ciufa - Sob Lip 19, 2008 21:41

no to mam problem, dzisiaj poszła cała seria stuków czyli przegub :/
zastanawia mnie tylko dlaczego od czasu tej seri ani razu juz nie stuknoł

sTERYD - Sob Lip 19, 2008 23:52

u mnie jak stukał raz przy ruszaniu, to się okazało za slabo przykręcone koło...
Armandoo - Nie Lip 20, 2008 12:05

Sprawdzę też dokręcenie koła ale u mnie ewidentnie ten stuk jest gdzieś z układu kierowniczego i niestety nie z przegubu bo ten to nawet mam nowiutki od TomaTeam i bym sobie od razu założył :-(
Cherman - Pon Paź 13, 2008 13:46

Nie wiem, czy to bedzie rozwiązanie zagadki, ale po ostatnich naprawach pojedyncze stuknięcie przy ruszaniu u mnie zanikło. Miałem robione:

1. Klocki hamulcowe
2. Tarcze hamulcowe
3. Wymiana wahacza przód
4. Wymiana 3-ech osłon na przegubach.

Wydaje mi się, że zanik stukania bezpośrednio związany jest z wymianą wahacza... ale nie znam się... więc odpowiedź pozostawiam specom :D

przemo285 - Pon Paź 13, 2008 22:24

Dokręć porządnie trawesę / belkę i będzie ok. :wink: