Zobacz temat - [R416] Wyciek w układzie chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wyciek w układzie chłodzenia

oczar321 - Nie Lip 20, 2008 19:21
Temat postu: [R416] Wyciek w układzie chłodzenia
Pomużcie mam niezłą zagadkę ...wymieniłem płyn w układzie chłodzenia i problem ubywa mi płynu, przeraziłem się że uszczelka ale płyn czysty olej też silnik nie szwankuje .Dziś zajrzałem pod niego i wydaje mi się żę był mokry kolektor .Jutro załatwiłem wjazd na kanał podpowiedzćie co to może być. Dodam że przed wymianą nic się nie działo a wymieniałem żeby wiedzieć co mam bo niedawno kupiłem.Pocieszcie mni albo dobijcie czekam.
mpg - Nie Lip 20, 2008 19:26

Sprawdź czy dobrze przypiąłeś wszystkie węże, które odpinałeś. Wszystkie cybanty powinny je ciasno dociskać w tych samych miejscach jak przed odpięciem. Jak ja wymieniałem płyn, niedokładnie przypiąłem górny wąż od chłodnicy i kapało w tym miejscu. Na gorącym silniku tego nie widać, bo paruje od razu.
hoosar - Nie Lip 20, 2008 20:13

Ktory kolektor miales mokry?? Mi jak puscila uszczelka kolektora ssacego, to woda skapywala na kolektor wydechowy, wiec w pierwszej chwili nie wiedzialem skad to sie wzielo...
sTERYD - Pon Lip 21, 2008 00:09

skoro wymieniałeś płyn, to, czy śruba odpowietrzacza trzyma?...
czy wszystkie połączenia węży trzymają (nie widać białego nalotu...) czy termostat nie dostał szału (czasem jak mu się zapcha nalotem, to zostaje cały czas otwarty (rzadziej cały czas zamknięty...) ...

oczar321 - Pon Lip 21, 2008 16:39

Niestety dziśiaj okazało się że to hgf olej majonez w płynie olej mam dość
kerys - Pon Lip 21, 2008 22:46

nie martw się ja to przeżyłem i nie żałuję bo samochodzik odzyskał moc :trzymasie: