Zobacz temat - [R620] Gaśnięcie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Gaśnięcie silnika

Ziemian - Pon Lip 28, 2008 00:33
Temat postu: [R620] Gaśnięcie silnika
Witam!
Przez ostatnie dwa dni zauważyłem pewien problem w moim Roverku. A mianowicie kiedy rano uruchomię silnik i przejadę ok 1km nagle jakby się "zadławił" i po puszczeniu gazu i wrzuceniu na "luz" silnik gaśnie. Nie mogłem go później odpalić przez jakiś czas.

Czy to może być tylko kwestia filtra paliwa? Czy może ktoś miał podobne przygody i spowodowane to jest czymś poważniejszym.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

NEOSSS - Pon Lip 28, 2008 08:52

Ziemian, posprawdzaj standardowo wiązke oraz układ paliwowy...(wszystko masz w szukajce lub moich postach)
Vader - Pon Lip 28, 2008 16:00

Miałem prawie to samo. Winna okazała się być wiązka przewodów która biegnie bezpośrednio nad paskami rozrządu. Czyli dokładnie to, o czym NEOSSS i inni często piszą.

Objawy - dokładnie te same i filtr z tym nic wspólnego nie miał.

dawmax - Pon Lip 28, 2008 22:57

z poważniejszych rzeczy to cewka albo czujnik położenia wału korbowego (raczej to drugie)
thef - Pon Lip 28, 2008 23:03

dawmax napisał/a:
z poważniejszych rzeczy to cewka
To nie benzyna jeno diesel ;)

Może na początek napiszesz czy zapala Ci się kontrolka silnika kiedy zaczyna się dławić.
Ja sugerowałbym sprawdzenie filtra paliwa, gruszki znajdującej się przed nim (można ją wyjąć i zamiast niej wstawić przewód paliwowy), a do tego dolot powietrza.

Ziemian - Wto Lip 29, 2008 01:45

Nie zapala się kontrolka, po prostu zaczyna się "dławić". Byłem u znajomego mechanika i powiedział że albo filtr paliwa, albo odpowietrzenie układu. Po przejechaniu dłuższego odcinka nie słychać syczenia po otwarciu wlewu paliwa więc pewnie odpowietrzenie jest OK. Jak by coś było z wiązką to pewnie kontrolka by się zapalała.