Zobacz temat - [R75] Zmieniarka CD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Zmieniarka CD

arczi220 - Czw Lip 31, 2008 12:43
Temat postu: [R75] Zmieniarka CD
witam
Zostałem szczęśliwym posiadaczem rovera 75 mam pytanie gdzie jest umiejscowiona zmieniarka CD ?? ? bo sprzedający zapweniał że jest ale nie moge jej znalęść :(
Nie zależy mi na niej ale jak by była to super :) prosze mi wybaczyc że może nie w tym dziale pisze ale nie mogłem nic znaleść jestem początkujący w tym forum i prozę o wybaczenie.
pozdrawiam

roobertoo - Czw Lip 31, 2008 12:45

Moja zmieniarka znajduje siw w schowku pasażera.
arczi220 - Czw Lip 31, 2008 12:47

Dzięki za szybką odpowiedz :)
W schowku jej nie ma ani nie widziałem żadnych wtyczek :( :(
A pytanko rozrżąd po jakim przebiegu sie mieni ?

roobertoo - Czw Lip 31, 2008 12:52

a w bagażniku jej nie ma?
arczi220 - Czw Lip 31, 2008 12:58

W bagazniku nie widziałem a jest ukryta gdzieś ?

A sprawdzałeś spalanie jakie ma ten silnik bo to jest podobno silnik BMW 116 KW

roobertoo - Czw Lip 31, 2008 13:00

nie masz w bagażniku gdzieś z boku jakiegoś otwieranego schowka? tam też często można spotkać zmieniarki.

U mnie ostatnie spalanie na trasie wyniosło 6,5 l na trasie. Długość trasy 275km.
Co do rozrządu to w tych silnikach występuje łańcuch którego nie trzeba wymieniać.

Brt - Czw Lip 31, 2008 13:16

artmati, poczytaj to:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#95

arczi220 - Czw Lip 31, 2008 13:25

Brt napisał/a:
artmati, poczytaj to:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#95

dzieki za temacik zmykam czytać lekturkę :)

sogreg1 - Pią Sie 01, 2008 13:19

Miałem podobny przypadek. Podczas kupowania auta, w jednym z kandydatów też rzekomo miała być zmieniarka. Obszukałem całe auto i na całe szczęście nie znalazłem. Sprzedający zapewniał mnie, że wszystko co napisał w ogłoszeniu jest prawdą, a była ona daleka od rzeczywistości :evil: . Ciekawe w tym wszystkim było to, że zdawał się być święcie przekonany, że ta zmieniarka jest, tylko nie potrafił powiedzieć gdzie :/ .
Osobiście znam tylko dwa miejsca, gdzie były montowane: schowek przed posażerem i prawa strona bagażnika (w niektórych wersjach w bagażniku znajdował się też CD do GPS-su).

Siwus181 - Pią Sie 01, 2008 18:22

Ja tak samo jak kolega wyżej. Zmieniarka CD jest jak nic. Szkoda, że człowiek zafascynowany autem nie myślał o zmieniarce... Zmieniarki szukaj na allegro. Z tego co mi wiadomo to do naszej furki pasuje ALPINE modele XQE (chyba, jak nie proszę poprawić).
maciasw - Pią Maj 22, 2009 14:58

U mnie zmieniarka była w schowku przed pasażerem. Piszę "była" bo po 2 tygodniach użytkowania padła. A kabel do zmieniarki znajduję się pod schowkiem. Musisz zdjąć pokrywę pod schowkiem (dwie plastikowe śruby po bokach). Tam też znajdują się bezpieczniki
syku4 - Nie Cze 07, 2009 16:12

Witam kolegów!
U mnie zmieniarka jest w schowku po stronie pasażera , a w bagażniku po prawej stronie jest wzmacniacz mocy. To jest orginalne rozwiązanie systemu audio firmy Harmon-Karbon.

Pływak - Nie Cze 07, 2009 16:18

syku4 napisał/a:
Witam kolegów!
U mnie zmieniarka jest w schowku po stronie pasażera , a w bagażniku po prawej stronie jest wzmacniacz mocy. To jest orginalne rozwiązanie systemu audio firmy Harmon-Karbon.


a nie przypadkiem Harman Kardon? ;)

KILLERMGZT190 - Nie Cze 07, 2009 16:57

U mnie jest w bagażniku po prawej stronie.Oryginalnie była na sześć cd ale zamieniłem ją na dziesięcio płytową odtwarzającą mp-3.
staf - Nie Cze 07, 2009 17:02

Też mam 75-tke.Dowiadywałem się o wymiane rozrządu i wiem ze łańcuszek powinno wymienić się po 200tyś bądź po 8 latach jeżdzonka.
Marek_75 - Nie Cze 07, 2009 23:01

KILLERMGZT190 napisał/a:
zamieniłem ją na dziesięcio płytową odtwarzającą mp-3

KILLERMGZT190, samą zmieniarke wymieniłeś a radio oryginalne ALPINE zostało? i daje rade z mp3?
możesz powiedzieć co to za zmieniarka ?

a, wlaśnie widzę że masz inne auto, to pewnie audio też z innej bajki...

Mombrey - Nie Cze 07, 2009 23:35

staf napisał/a:
Też mam 75-tke.Dowiadywałem się o wymiane rozrządu i wiem ze łańcuszek powinno wymienić się po 200tyś bądź po 8 latach jeżdzonka.

Chyba to nie jest w temacie ale:
1. lata chyba nic nie maja do rozciagania lancucha
2. anglicy mowia, ze lancucha sie nie wymiena bo starcza do konca zywotnosci silnika
3. niedaleko mnie gosc wlasnie sprzedal R75 CDT z przebiegiem 250 tys mil i nie wymienial lancucha

PHJOWI - Pon Cze 08, 2009 00:17

staf napisał/a:
Też mam 75-tke.Dowiadywałem się o wymiane rozrządu i wiem ze łańcuszek powinno wymienić się po 200tyś bądź po 8 latach jeżdzonka.


łańcucha się nie wymienia przez cały okres użytkowania , jest obliczony na całe życie auta.

staf - Sro Cze 10, 2009 19:24

Jeśli się nie wymienia...Tym lepiej kasa w karmanie, sweeeet na buziulce, a wam dzięki za opinie.
nnneeeooo - Sro Wrz 09, 2009 14:55

witam
W moim (2002 cdt) zmieniarka znajduje się tam gdzie jest koło zapasowe:)

rolando - Sro Wrz 09, 2009 19:06

nnneeeooo napisał/a:
witam
W moim (2002 cdt) zmieniarka znajduje się tam gdzie jest koło zapasowe:)

a u mnie w zbiorniku paliwa :rotfl:

nnneeeooo - Sro Wrz 09, 2009 21:13

ooo to widzę że napędzana jest strumieniem ropy:)
a przy każdym tankowaniu dochodzą nowe kawałki xD :twisted:

Jychu75 - Pon Wrz 28, 2009 11:41

I jaka dokładnie w schowku jest zmieniarka fabrycznie?
lipa0210 - Sro Wrz 30, 2009 23:50

witam u mnie się mieści w schowku na 6 cd
urzendnik - Wto Lip 05, 2011 13:14
Temat postu: Zmianirka w schowku
a możecie mi powiedzieć jak zamontować zmieniarke w schowku?? Obecnie mam schowek ;) i zmieniarke na siedzeniu. Znalazłem kable i wiem że działa. Ale za diabła nie wiem do czego przykręcić zmieniarkę w schowku. Proszę o pomoc.
apples - Wto Lip 05, 2011 16:40

urzendnik napisał/a:
a możecie mi powiedzieć jak zamontować zmieniarke w schowku?? Obecnie mam schowek i zmieniarke na siedzeniu. Znalazłem kable i wiem że działa. Ale za diabła nie wiem do czego przykręcić zmieniarkę w schowku. Proszę o pomoc.
Jak odkrecisz osłonę nad nogami pasażera to zobaczysz w spodzie schowka 4 małe otworki na nóżki od uchwytu zmieniarki oraz 1 większy otwór na przełożenie wtyczki. Wkładasz normalnie zmieniarkę do schowka i przebijasz tylko filc którym wyłożony jest schowek. Podpinasz kabel i powinno grać. :wink:



Demontaż schowka http://forum.roverki.eu/v...p=633064#633064

urzendnik - Sro Lip 06, 2011 20:41

niewiem jak ja tam patrzylem, zen nien zauwazylem :) teraz sprawdzilem od spodu schowka i wszystko jasne. bardzo dziekuje za pomoc, juz zmieniarka nie bedzie pod nogami pasazera