Zobacz temat - [R416] Przekaźniki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Przekaźniki

Jerzyk50 - Pią Sie 01, 2008 21:47
Temat postu: [R416] Przekaźniki
Witam.To mój pierwszy post.Mam pytanie.Gdzie znajdują sie przekaxniki od świateł, pzycyjnych, mijania i drogowych.a jeżeli nie ma to co steruje światłami
Wdzięczny byłbym za pomoc.
Pozdrawiam wszystkich
Jurek

kasjopea - Pią Sie 01, 2008 22:33

Wszystkie schematy są w RAVE, do pobrania na stronie klubowej :smile:
Jerzyk50 - Pią Sie 01, 2008 22:42

Dzięki,ale czy tam będzie napisane gzie się znajdują.Przpatrzyłem pod maską i pod kierownicą ale tam nie ma
Pozdrawiam

kasjopea - Pią Sie 01, 2008 22:52

Myślę że w RAVE są takie rzeczy
Ewentualnie poczekaj, aż ktoś bardziej kompetentny Ci odpowie :smile:

Lechos - Sob Sie 02, 2008 13:59

Moze to Ci pomoze
Jerzyk50 - Sob Sie 02, 2008 22:20

Dzięki za rysunki, przynajmniej będe wiedział który bespiecznik za co odpowiada.
Nadal jednak nie wiem gdzie i czy wogóle są przekaźniki od świateł :?: Próbowałem zlokalizować na słuch ale nic z tego. Np. w maździe 323 słychać jak pracują przy włączaniu i zmianie świateł i choć były głęboko schowane za bespiecznikami to je znalazłem a tu nic :beczy:
pozdrowienia jurek

timer - Nie Sie 03, 2008 22:56

witam może sie mogę mylić ale jak w 400 są takie same rozwiązania elektryczne jak w 25 ,to nie ma przekaźnika jest za to taka(chyba) czerwona kostka za bezpiecznikami pod kierownicą (trzeba odkręcić i odpiąć wszystkie kable to sie ja zobaczy)zlokalizować ją można też,przez zostawienie włączonych świateł i drzwi otwartych z tamtąd piszczy ja chciałem zrobić sobie automatyczne włączanie świateł i do tamtąd się dokopałem ale kiedyś jak bede miał czas to postaram sie inaczej to ugryźć :grin:
Jerzyk50 - Nie Sie 10, 2008 22:32

Przepraszam że wcześniej nie odpisałem ale były małe wczasy.Witam i wielkie dzięki za te informacje.Może to mi rozwiąże sprawe.Też chciałem podłączyć automatyczne włączanie świateł i dlatego były mi potrzebne te wiadomości.W takim przypadku pomyśle o ominięciu tego ustrojstwa i podłączeniu przez przekaźniki.Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
Jurek :ok: