Zobacz temat - [R400] Problem z centralnym zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z centralnym zamkiem

speednets - Pią Sie 01, 2008 22:21
Temat postu: [R400] Problem z centralnym zamkiem
Mam problem kupilem rovera 420 z 2 pilotami wszystko bylo ok do puki sprzeglo nie siadło wymiana droga wiec kupilem 2 autko rovera 416 bez pilotow z mysla ze przeloze wszystko niestety NIE !! !!

Po wymianie alarmy samochod odpapala a 3 sekundy bo immobilaiser wylancza go po 3 sek. ale piloty dzialaja

Moje pytanie czy jest mozliwosc oprócz programowania pilotow rozgrysc ten problem????

Cyk - Pon Sie 04, 2008 00:24

Miałem podobnie po wymianie akumulatora imo odcinało prąd po chwili. Stary znajomy powiedział że mam odłączyć ako tak na 45 min do 1godz. i ponownie podłączyć. U mnie pomogło więc i może u ciebie coś to da
sTERYD - Pon Sie 04, 2008 12:46

może być problem, bo 2,0 Si ma zapłon bezkopułkowy i komputer przełożony do 1,6nie będzie dostawał sygnału m. in. z czujnika wałka rozrządu (bo w 1,6 go nie ma)...
żeby to działało, to byś musiał przełożyć głowicę (o ile będzie pasować, bo głowy nie dam) i wiązke silnika :/
chyba jednak bardziej sie opłaci przeprogramować stary komputer, albo wymienić to sprzęgło... :/

Brt - Pon Sie 04, 2008 15:57

podjechać do serwisu i zaprogramować piloty. A ten 416 jest na chodzie ?? czy w ogóle nie odpala ??
speednets - Wto Sie 05, 2008 10:12

416 jest na chodzie i w sumie 420 tez ( brak sprzegla )

Ale ten problem jest dziwny poniewaz ,wyjecie alarmu i centralnego z 420 i po wlozeniu do 416 dzialal, ale silnik gasl
wiec::: immobilaiser w roverach ma mozliwosc wlaczanie wylaczanie kluczykami w dzwiach kierowcy kodem 4 cyfrowym

wiec wpisywalem kod jednego i drugiego.Auto nie dawalo dzwieku wiec kod wpisany prawidlowo.
Moje myslenie jest takie alarm z immobilaiserem jest kontatybilny z komputerem samochodu chodzi pewnie o kod jakis wiec po zamianie alarmu auto dziala lecz nie rozumie sie z komputerem i odlancza zaplon

Chce to obejsc bo mi zalezy tylko i wylacznie na centralnym zamku nie musze miec immobilaisera.