Zobacz temat - [R416] UKŁAD CHŁODZENIA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] UKŁAD CHŁODZENIA

dulis1 - Sob Sie 02, 2008 20:05
Temat postu: [R416] UKŁAD CHŁODZENIA
Posiadam roverka 416 po HGF.Mam kilka pytań:
jak wyczyścić układ chłodzenia z pozostalości oleju,czy jest jakiś specjalny środek?
jak sprawdzić czy termostat jest sprawny?
ile biegów ma wentylator i jak sprawdzić czy wszystkie działają?
jak sprawdzić korek zbiornika wyrównawczego? :sad:

michalswiatek - Sob Sie 02, 2008 21:11

Specjalne plyny do plukania ukladu chlodzenia mozna kupic w dobrych sklepach motoryzacyjnych, ale nie sa to jakies cudowne srodki. Mozna tez uzyc goracej wody z jakims detergentem. Niestety trzeba plukac wielokrotnie i pozniej zawsze zostana jakies pozostalosci.
Jezeli termostat masz wyjety to wystarczy wlozyc go do wrzatku i widac czy sie otwiera.
Korek najlepiej profilaktycznie wymienic na nowy, kosztuje trzydziesci kilka zlotych.

dulis1 - Nie Sie 03, 2008 10:16

Wiesz jakie trudne jest dojście do termostatu.
Jakie są objawy padniętego termostatu w układzie?
Korek wymienie.

kamil_luczak - Nie Sie 03, 2008 10:23

takie ze albo Ci puszcza caly czas na duzy obieg albo nie puszcza wcale :] Zeby dojsc do termostatu to faktycznie trzeba sie troche narobic. Nie wiem jak jest u Ciebie aleu mnie bardzo pomaga wyjecie zbiorniczka wyrownawczego, mimo to i tak trzeba od dolu atakowac
dulis1 - Nie Sie 03, 2008 11:12

Jak to mogę sprawdzić?
sTERYD - Nie Sie 03, 2008 11:49

w R400 nie trzeba wymontowywać zbiorniczka, bo jest wystarczająco dużo miejsca, za to przydaje się klucz dłuższy od silnika ;)
kamil_luczak - Nie Sie 03, 2008 12:04

czyli milion przedluzek do klucza:P Jesli sie zablokowal w punkcie zamknietym to silnik sie bedzie przegrzewal, jesli w punkcie otwartym to baaaaaardzo dlugo bedzie trwalo zanim sie nagrzeje.
dulis1 - Nie Sie 03, 2008 13:08

Silnik się przegrzewa,wentylator się włancza,a wskazówka jest cały czas w tym samym miejscu-przed połową.Dodatkowo w korkach gdy podnosi się temperatura obroty zaczynają rosnąć do 4tyś.
sTERYD - Nie Sie 03, 2008 16:21

dulis1 napisał/a:
Silnik się przegrzewa,wentylator się włancza,a wskazówka jest cały czas w tym samym miejscu-przed połową

czyli wszystko w porządku - wcale się nie przegrzewa :cool:
dulis1 napisał/a:
Dodatkowo w korkach gdy podnosi się temperatura obroty zaczynają rosnąć do 4tyś.

to akurat moze być wina plastikowej przepusticy :/
spróbuj ją dokładnie wyczyścić, ewentualnie wymienić na metalową (używane czasem do dostania za sto parę złych na aledrogo) :cool:

kamil_luczak - Nie Sie 03, 2008 18:18

U mnie obroty wchodza na 1500-2000, ale do 4 to jeszcze nigdy sie nie zdarzylo:D
dulis1 - Nie Sie 03, 2008 18:25

O jaką przepustnice chodzi? :?:
sTERYD - Pon Sie 04, 2008 11:23

o tą, ktorą porusza linka od gazu :cool: