Zobacz temat - [R214i] Skrzynia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Skrzynia

gruby87 - Nie Sie 03, 2008 23:21
Temat postu: [R214i] Skrzynia
Witam kolegów mam problem ze skrzynią biegów, przy jeździe na biegu wstecznym słychać jakies dziwne grzechotanie słyszalem od kilku osób że to w tym roverku normalne, i niewiem co to moze być mechanik po pobierznych oględzinach stwierdził ze to łozyska w skrzyni jak to nazwał podnoszą sie podczas jazdy na wstecznym i z tad ten dziwięk.

Problem drugi niewiem czy to sprzęgło czy nadal skrzynia przy zmianie biegu z 1 na 2 słychać jakies cpyknięcie i za kazdym razem lekko szarpie choć bym niewiem jak delikatnie zmieniał bieg.
I mam jeszcze pytanie w jaki sposób można sprawdzić stan sprzęgła na podstawie jazdy, moze ktoś zna jakiś sposób.

dzięki za pomoc

kolin - Nie Sie 03, 2008 23:28

Cytat:
I mam jeszcze pytanie w jaki sposób można sprawdzić stan sprzęgła na podstawie jazdy, moze ktoś zna jakiś sposób.


z 2-3 biegu pod górkę staraj się ruszyć sprawnie

samo w sobie ślizganie sprzęgła jest wyczuwalne podczas dynamicznego przyspieszania itp

pietro - Pon Sie 04, 2008 10:04

gruby87 napisał/a:
i za kazdym razem lekko szarpie choć bym niewiem jak delikatnie zmieniał bieg


tez miałem podobnie,
Domyślam sie żę dopiero auto kupiłeś?
według mnie po prostu musisz trochę pojeździć i wyczuć auto. Po jakimś czasie nawet nie zauważysz, że już nie szarpie ;)

A jeśli szarpie to chyba znaczy, że sprzęgło jeszcze całkiem dobrze chwyta :)

Jak chcesz sprawdzić sprzęgło to proponuje zatrzymać się, zaciągnąć ręczy i ruszać z 2 biegu. jak zgaśnie to powinno być w dobrej kondycji.