Zobacz temat - [r 214si '97] Jakies trzaski i zgrzyty przy nierownosciach!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 214si '97] Jakies trzaski i zgrzyty przy nierownosciach!

coldmanns - Pon Sie 04, 2008 18:22
Temat postu: [r 214si '97] Jakies trzaski i zgrzyty przy nierownosciach!
Co to moze byc?
Jak jade po rownej drodze to nic, jak ostro skrecam to nic, jak ruszam (ostro/lagodnie) to nic.
Tylko jak jade po nierownosciach, to z okolic bagarznika i klapy bagarznika dochodza dziwne odglosy. Jakby trzaski, zgrzyty (takie od tarcia styropianu o styropian).
, piski. Nie potrafie tego namierzyc. Staram sie wyczaic gdzie i co, ale nie wiem juz sam, ... co :sad:
Bardzo to mnie denerwuje w czasie jazdy.
Prosze o pomoc, bo rece mi juz opadaja!
Szerokosci!

Dolt - Pon Sie 04, 2008 19:04

u mnie przyczyną takich właśnie trzasków, skrzypienia na nierównościach była tylna klapa.
Zamek przesunąłem w dół i zrobiło się cicho i przyjemnie.
Pozdrawiam

coldmanns - Pon Sie 04, 2008 19:40

A jak ten zamek sie przesuwa?
Dolt - Pon Sie 04, 2008 19:55

Przesunąć trzeba uchwyt na którym zatrzaskuję się zamek, nie weim jak się to fachowo nazywa ale mam nadzieje że zrozumiałeś :wink:
Są tam dwie śruby na klucz 10mm, trzeba je popuścić i cofnąć ten "uchwyt" w dół ale nie za bardzo bo nie zamkniesz klapy.
Trzeba z wyczuciem :mrgreen:
U mnie to pomogło :rotfl:

xtek - Pon Sie 04, 2008 23:33

To ja moze zeby nie zaklada nowego tematu zadam pytanie tutaj. Jak jade po nierownosciach to slysze w okolicach prawego przedniego kola metaliczne brzeczenie, cos jakby hmm jakis metalowy lancuszek sie obijal o inny metal. Co to moze byc? Przeguby sa nowe.
xROnx - Wto Sie 05, 2008 07:12

Dolt napisał/a:
Przesunąć trzeba uchwyt na którym zatrzaskuję się zamek

hmmm a to ciekawe. chyba dzisiaj to sproboje zrobic bo tez mam taki odglos styropianu z tylu. Na bank to przez klape bo na postoju gdy lekko "dopycham" zamknieta klape to jest dokladnie tez nam dzwiek...
Ale było by fajnie jak by mi się udało to unicestwić :D

tom214Si - Czw Sie 07, 2008 00:57

xROnx napisał/a:
Dolt napisał/a:
Przesunąć trzeba uchwyt na którym zatrzaskuję się zamek

hmmm a to ciekawe.

było o tym już raz i drugi ;)
Dodatkowo warto posmarować raz na parę m-cy gumowe odboje tylnej klapy czymś, np. wazeliną techniczną (bo prawie nie śmierdzi ;) ).