Zobacz temat - [MG ZS] Brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Brak mocy

mORGAN - Pon Sie 04, 2008 18:56
Temat postu: [MG ZS] Brak mocy
Witam. Nie będę się rozpisywał i od razu przejdę do rzeczy. Czy ten samochód powinien się zbierać dopiero od 2,5 tys. obrotów? Bo poniżej prawie wogóle się nie rozpędza.
kolin - Pon Sie 04, 2008 19:04

Odepnij przepływomierz i sprawdź jak jest
Rowan - Wto Sie 05, 2008 08:36

mORGAN, tak jak radzi kolin, odepnij przepływkę. Ale powinien o wiele wcześniej się dobrze rozpędzać, chociaż z tego co wiem, to te silniki diesla w R miały taką charakterystykę, że trzeba było je wyżej kręcić. CDT normalny(bez chipa) jest podobny do Roverovskiego diesla, ale on poniżej 2000rpm, ledwo przyspiesza. Dobrze, że ja już te czasy mam za sobą :mrgreen:
maniaq - Wto Sie 05, 2008 11:08

tak jak proponuja koledzy. mi chyba tez walnela przeplywka, bo idzie ospale do 2,5 k rpm potem dopiero dmucha .

przejechalem na uzywce przeplywce ponad 20k km w jakies 10 miesiecy. krecil tak od powiedzmy 1,8 k rpm , teraz zamula O_o

wiec stawiam na przeplywke

mORGAN - Wto Sie 05, 2008 22:00

Dzięki panowie bo diagnoza trafna :) Na szczęście obyło się bez wymiany i tylko czyszczenie. Teraz "ciągnie" cały czas :mrgreen: A jeszcze żeby nie zakładać nowego tematu to czy rozstaw śrub w alufelgach w Roverze a MG jest ten sam? 17' na 15'... A może ktoś ma alusy do MG na sprzedaż? :razz:
Brt - Sro Sie 06, 2008 10:34

ten sam ;) 4x100 a o alusach to mozesz dać ogłoszenie w giełdzie forumowej ;) I chyba na alledrogo widziałem ostatnio 2 komplety ;)