Zobacz temat - [R416] Problem z odpaleniem po wymianie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z odpaleniem po wymianie silnika

znajduch - Pon Sie 04, 2008 21:23
Temat postu: [R416] Problem z odpaleniem po wymianie silnika
Witam,
Zwracam się z prośbą do forumowiczów o pomoc. Miałem poważną awarię silnika i musiałem go niestety wymienić na inny(z anglika, rocznik 99). Motor wymieniony, ale auto nie odpala i mechanik nie wie co robić. Żeby Wam oszczędzić czasu i pytań postaram się opisać sytuacje:
- w nowym silniku było inne sterowanie, ale zostało przerobine na mechaniczne tak jak w starym
-rozrusznik kręci, ale nie ma iskry
-jestem studentem i wpakowałem na zakup wymarzonego auta 90% swoich kilkuletnich oszczędności- jednym słowem jestem załamany

Bardzo Was proszę o ewentualne pomysły co może być nie tak i w jaki sposób można temu zaradzić. Z lektury tego forum wiem, że jesteście zdecydowanie bardziej ogarnięci niz mój mechanik-niestety na lepszego mnie już nie stać :(

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Konix - Pon Sie 04, 2008 21:53

Dochodzi prąd do cewki?
Jak dochodzi, to sprawdzcie cewkę, rozdzielacz, przewody wysokiego napięcia.
Jak nie dochodzi, to sprawdzcieczy nie zapomnieliście czegoś podłączyć, albo jakiś problem w immobilajzerze może być.

znajduch - Pon Sie 04, 2008 22:02

z rozdzielacza niby wychodzi, ale na świece już nie
Konix - Pon Sie 04, 2008 22:09

To przewody WN, Swiece, albo fajki. A może zapomnieliście nakrętek na świece, albo nie nacisnęliście wystarczająco i świeca nie wskoczyła. Iskry nie ma na wszystkich, czy na jakiejś jest ? Bardzo pomogło by w ustaleniu co jest problemem sprawdzenie całego zapłonu induktorem zaczynając od cewki, prawdopodobnie jest gdzieś przebicie. Do sprawdzenia najlepiej wyciągnąć to z samochodu, bo może różnie zadziałać na elektronikę.
AndrewS - Pią Sie 15, 2008 01:06

hmm a kolo zamachowe zostalo ze starego przelozone ??