Zobacz temat - [R416 Si '97] Problem z radiem Gelhard GXR 254 DR/WS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R416 Si '97] Problem z radiem Gelhard GXR 254 DR/WS

luqar - Sro Sie 06, 2008 10:14
Temat postu: [R416 Si '97] Problem z radiem Gelhard GXR 254 DR/WS
Witam,
Mam problem z fabrycznym radiem Gelhard GXR 254 DR/WS. Radio samo mi się wyłącza i nie chce się włączyć.
Wygląda to tak: dwa tygodnie temu radio po około 20 minutach jazdy wyłączyło się i przestało reagować na wszystkie przyciski (padał wtedy deszcz i chodziły wycieraczki). Wczoraj wracałem z pracy i po drodzę dałem znak długimi światłami, że stoją z suszarką i po około 30 sek. radio znowu zacichło. Dzisiaj w drodze do pracy stałem przed szlabanem i zgasiłem silnik (radio grało), po chwili przekręciłem kluczyk (nie uruchamiałem silnika) - bo paseżerowie chcieli pouchylać sobie okna, i gdy potem uruchamiałem samochód radio znowu nie działało.
Żeby uruchomić radio muszę za każdym razem wyjąć na chwilę bezpiecznik 7,5A w skrzynce pod maską. Wtedy daje się uruchomić radio i po wpisaniu kodu chodzi normalnie, aż do nastęnego razu ...

Pomóżcie, może też coś z tym mieliście! Sprawdziłem - wszystkie bezpieczniki są sprawne.

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 10:32 ]
Było dobrze, a teraz znowu się zaczęło. Wczoraj wyłączyło mi się 2 razy i dzisiaj rano jak jechałem do pracy. Pomocy, bo to strasznie wkurzające. Muszę wysiąść, wyjąć bezpiecznik i znowu wpisywać kod do radia.

mmgcobra - Nie Gru 27, 2009 09:55

luqar, Czesc ja tez mam Gelhard 254 de/ws ale nie znam kodu na aktywacje. po 35 sec. mi sie wylacza. Szukalem w ksiazeczkach i w necie i nie znalazlem. Mozesz mi powiedziec kod albo gdzie go znalesc ?
szoso - Nie Gru 27, 2009 11:43

mmgcobra napisał/a:
Mozesz mi powiedziec kod

każde radio ma swój kod który nie powtarza się w w drugim takim samym modelu więc wątpię by kod z radia luqar zadziałał u ciebie

luqar - Nie Gru 27, 2009 11:49

Mi kod odczytał znajomy, który pracuje w serwisie samochodowym Bosch - zajmują się między innymi radiami samochodowymi. Nie wiem na jakiej zasadzie to zrobił, ale chyba podłączył pod komputer i sczytał nr seryjny i kod.