Zobacz temat - [R416] Silnik spryskiwacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Silnik spryskiwacza

pablo3011 - Sro Sie 06, 2008 19:14
Temat postu: [R416] Silnik spryskiwacza
Dziś zauważyłem że pompka nie podaje na spryskiwacze. problem w tym że słychać jak chodzi a efekt żaden .Dodam że wymieniałem wężyki . Czy mogła się zapowietrzyć . I jak się do niej dostać bo od góry to raczej niemożliwe.
thef - Sro Sie 06, 2008 19:30

Czy wężyki były wymieniane właśnie z powodu braku strumienia? Może zapchały się kanaliki w dyszy - częsty przypadek. Najlepiej wtedy zdemontować je z wężyków i przeczyścić np. za pomocą strzykawki i gorącej wody z płynem (można pomagać sobie igłą). Zobacz też czy nie kapie płyn pod samochód, może spadł wężyk z pompki. Albo też przytkał się zaworek zwrotny o ile takowy posiadasz. Do pompki dostaniesz się chyba tylko po zdjęciu nadkola i wymontowaniu zbiorniczka spryskiwaczy lub po zdjęciu zderzaka.
pablo3011 - Sro Sie 06, 2008 19:46

Problem w tym że przed wmianą wężyków wszystko było ok.
thef - Sro Sie 06, 2008 19:53

Może któryś zsunął się zaraz po założeniu z jakiejś złączki i płyn leci ale w komorę silnika? Posprawdzaj najpierw połączenia i szukaj śladów płynu.
Yassu - Sro Sie 06, 2008 21:47

Otwórz maskę, poproś kumpla, żeby trzymał cały czas pompkę włączoną, po czym sprawdź czy w wężykach widać płyn i dokąd dochodzi...Może gdzieś się zagiął wężyk przez przypadek i nie przedostaje się płyn do spryskiwaczy...albo tak jak THEF pisze :)
pablo3011 - Sro Sie 06, 2008 22:13

Sprawdzałem rozłączyłem wężyki i na krótkim bezpośrednio za pompką nie podaje płynu tz. tak jakby nie było cisnienia.
thef - Sro Sie 06, 2008 22:21

Nie obejdzie się zatem bez wyjęcia zbiornika i dokładnych oględzin.
pablo3011 - Sro Sie 06, 2008 22:27

Dzięki za rady jutro powalcze i opisze efekty.
sTERYD - Sro Sie 06, 2008 23:21

skoro przed wymianą wężyków było ok to może któyś wymieniajac zagiąłeś....
nie warto dawać zbyt dużo luzu tam gdzie nie trzeba ;)