Zobacz temat - [R416] Nierówna praca silnika na ssaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Nierówna praca silnika na ssaniu

tomi78 - Pią Sie 08, 2008 10:30
Temat postu: [R416] Nierówna praca silnika na ssaniu
Mam taki poroblem gdy odpale samochod na zimnym silniku to silnik dopoki nie spadnie do obrotow okolo 850 chodzi nierowno, gdy osiagnie juz obroty 850 gdy ssanie sie juz wylaczy chodzi rowniutko. Dodam jeszcze ze jak chodzi na ssaniu i leciutko dodam gazu tak na jalowym to tak jakby leciutko sie dlawil ale to minimalnie jak dodam bardzo malutko gazu , gdy dodam duzo gazu jest normalnie . Co to moze byc?
qlisty - Pią Sie 08, 2008 13:02

to jest normalna praca silnika na ssaniu przy niewielkich nieszczelnościach układu podciśnienia. Ja bym się tym nie przejmował :wink: Jak miałem wcześniej Volvo 460 to były identyczne objawy tylko że obroty wachały się 750-1000. :grin:
tomi78 - Pią Sie 08, 2008 13:05

No ale to jest dziwne przed wizyta u mechanika to na ssaniu chodzil rowniutko a bez ssania tak nie rowno chodzil ze gasl szarpal jak sie jechalo i nie reagowal nieraz na pedal gazu. Teraz to tylko na ssaniu jak obroty powoli spadaja to tak jakby sie leciutko dlawil potem to ustaje i chodzi rowno i wszystkie te reszte objawow na szczescie mechanik naprawil.