Zobacz temat - [R414] Płyn chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Płyn chłodnicy

rosetti75 - Sob Sie 09, 2008 21:10
Temat postu: [R414] Płyn chłodnicy
Witam, mam Roverka 414 - 97r. od pewnego czasu zaczął mi ubywać płyn w zbiorniku wyrównawczym. Poinformowano mnie ze może dostawać się do silnika, wymieniłem uszczelkę pod głowicą i przy okazji wszystkie filtry, oleje itp. Niestety zauważyłem, że płyn nadal ubywa - po dolaniu do poziomu max. i przejechaniu około 100km, zostaje tylko ledwo zalane dno zbiornika. Proszę o pomoc i porady co zrobić , ponieważ w mojej okolicy powoli nie ma mechaników tylko wymieniacze - najchętniej wymieniliby stopniowo wszystkie elementy na nowe, a może warto wcześniej spróbować czegoś innego. Z góry dzięki.
pablo3011 - Sob Sie 09, 2008 21:22

Sprawdż czy płyn nie dostaje się do oleju jeżeli efekt :capucino" to uszczelka pod głowicą .A jeżeli w porządku to sprawdz możliwośc wycieków czyli węże . pompa wody szczelność chłodnicy.
vanetten - Sob Sie 09, 2008 21:26
Temat postu: Re: [rover 414 -płyn chłodnicy]
rosetti75 napisał/a:
Witam, mam Roverka 414 - 97r. od pewnego czasu zaczął mi ubywać płyn w zbiorniku wyrównawczym. Poinformowano mnie ze może dostawać się do silnika, wymieniłem uszczelkę pod głowicą i przy okazji wszystkie filtry, oleje itp. Niestety zauważyłem, że płyn nadal ubywa - po dolaniu do poziomu max. i przejechaniu około 100km, zostaje tylko ledwo zalane dno zbiornika. Proszę o pomoc i porady co zrobić , ponieważ w mojej okolicy powoli nie ma mechaników tylko wymieniacze - najchętniej wymieniliby stopniowo wszystkie elementy na nowe, a może warto wcześniej spróbować czegoś innego. Z góry dzięki.


http://www.roverki.pl/por...lodniczego.html

kamil_luczak - Sob Sie 09, 2008 22:07

A nie wycieka Ci nigdzie ? Przy chodnicy, przy czujnikach, z tylu za silnikiem przy termostacie, pompa wody, moze sika? Posprawdzaj czy nie masz mokro pod fura