Zobacz temat - [R200 2,0 SD] Duszenie i kopcenie R200
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 2,0 SD] Duszenie i kopcenie R200

nomen82 - Pon Sie 11, 2008 06:14
Temat postu: [R200 2,0 SD] Duszenie i kopcenie R200
Witam,

Zaznaczam na początku, nie chodzi o kopcenie wogóle, bo mój Roverek nie kopci. Przeszukałem też forum , ale nie znalazłem sytuacji która pasowałaby do mojej. Otóż, gdy wchodzę w ostrę zakręty, albo zaliczam jakąś wieksza "hopę", albo przechodzę kilka zakrętów w różną stronę jeden po drugim Roverek dostaje zadyszki. Pokazuję się dymek czasami niebieski czasami czarny, autko nie ma mocy takiej zwykłej, ale silnik pracuje i ciągnie, słabo ale ciągnie. Po wyłaczeniu silnika albo chwili spokojnej jazdy autko zaczyna iść normalnie.
1,5 tyg temu byłem w ASO u Gawina i przy okazji wymiany lampy obejrzał układ paliwowy i powiedział, że jest OK. Zaznaczył jednak, że czeka mnie wymiana zbiornika paliwa ponieważ przerdzewiał od góry. I tu sie zastanawiam. Czy może odrywające sie podczas wstrząsów odrobiny rdzy z baku wymieszane z paliwem mogą powodować takie zjawisko? Występuję ono częściej gdy mam więcej niż 3/4 zbiornika, jak jest mniej to jeszcze mi sie nie przydarzyło.

[ Dodano: Pon Sie 11, 2008 22:17 ]
podnoszę,

Własnie wróciłem z traski 2 razy, autko jest słabe ale idzie. Zaobserwowałem też czasami, że silnik wchodzi na obroty (albo staję sie głosniejszy jakby wchodził) a słabo ciągnie, obroty też słąbo sie podnoszą.

Panowie doradzcie coś!!

sTERYD - Wto Sie 12, 2008 11:12

może jakaś mała nieszczelność w dolocie... albo EGR puszcza :/
nomen82 - Wto Sie 12, 2008 11:30

sTERYD napisał/a:
może jakaś mała nieszczelność w dolocie... albo EGR puszcza :/


Zawór był czyszczony 1,5 miesiąca temu, obroty falowały i jakby sie zatykało autko. Po przeczyszczeniu chodził OK. Czytałem dużo o wadliwym przepływomierzu, może to to??

sTERYD - Wto Sie 12, 2008 11:32

w 86konnym to przepływka służy chyba tylko do regulacji EGR, więc nie problem odłączyć :cool:
nomen82 - Wto Sie 12, 2008 11:35

Jeśli tylko do regulacji EGR, hmm warto spróbować zabiorę sie za to zaraz po pracy. Dzieki za sugestie i pomoc.

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 09:35 ]
Panowie,

Po wymianie baku, filtra oleju i przewodów paliwowych w połowie września było ok.

Teraz zrobiło sie zimno i problem powrócił. Już nie kopci ale traci moc. Do tego jak jest zimny, bo tylko wtedy zauważyłem zgasł mi na jałowych obrotach już ze 3 razy. Czy to mogą być świece?? Dziwna sprawa ale stojąc na światłach i wsłuchując się w silnik to słychać falowanie lekkie, ale wskazówka stoi twardo w miejscu. Mogą spaść oborty jałowe po wymianie filtra bo zuaważyłem, że tak spadły mi po wymianie o 300. Jakieś sugestie??