Zobacz temat - [R414] Miękki pedał sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Miękki pedał sprzęgła

kri2304 - Pon Sie 11, 2008 21:49
Temat postu: [R414] Miękki pedał sprzęgła
witam wszystkich jak w temacie mam problem z pedalem sprzegla. a mianowicie nie ma zadnego oporu tak jakby go ktos odcial od calej reszty. pogrzebalem troszke i zauwazylemze jest to sprzeglo hydrauliczne i pompka dziwnie wyglada. biale plastikowe elementy sa ulamane a gumka uszczelniajaca zeszla ze swojego miejsca.
czy to moze byc przyczyna?
domyslam sie ze tak ale nie mam 100% pewnosci. z wymiana nie powinienem miec problemu ale pozostaje kwestia podlaczenia tej pompki. wiem ze na przewodzie jest szybko zlaczka ale nie wiem jak ja rozlaczyc:).
podejrzewam ze trzeba bedzie uzupelnic plyn (nie wiem jaki wlac) i pewnie zostaje kwestia odpowietrzenia ale jak to sie robi to nie mam pojecia. wiem jak odpowietrzyc hamulce czy robi sie to w podobny sposob?
czy ktos mial podobny problem?
pozdrawiam

sTERYD - Pon Sie 11, 2008 22:46

szukaj Twoim przyjacielem jest...
niestety pompka w R400 nie jest zbyt regenerowalna... a wysprzęglik to już calkiem, za to nie są to drogie części :cool:
odpowietrzenie wysprzęglika wymaga użycia go jak strzykawki i wypchnięcie powietrza ze środka, a pompkę trzeba przelać płynem... szybkozłącze rozłacza się wciskając biały plastik widoczny na obwodzie w stronę wysprzęglika...uff :cool:

kri2304 - Wto Sie 12, 2008 21:43

spoko widze ze dobrze obstawialem.
czy pompka ma jakis odpowietrznik?
a wysprzeglik to jest element ktory jest popychany przez pompke? i czy ma jakis zawor odpowietrzania?
a czy jezeli jest uszkodzona pompka to czy wysprzeglik tez trzeba odpowietrzac?
pozdrawiam

sTERYD - Wto Sie 12, 2008 22:19

ani pompka ani wysprzęglik w R400 nie ma odpowietrznika...
jeśli rozłączysz normalnie szybkozłącze to jest duża szansa że się nic nie zapowietrzy :cool:

kri2304 - Sro Sie 13, 2008 20:32

wysprzeglik sie prawie rozlecial wiec podejrzewam ze uklad jest zapowietrzony tylko nie wiem czy pompka bedzie zapowietrzona. z z logicznego punktu widzenia dzialanie jest takie ze z pompki pod cisnieniem idzie plyn do wysprzeglika jak wcisnie sie sprzeglo, gdy puszczam sprzeglo plyn wraca do pompki a nadmiar do zbiorniczka.
w zbiorniczku jeszcze troszke plynu jest.
z odpowietrzeniem wysprzeglika to mysle ze sobie poradze.
czy wystarczy pompowac sprzeglem jak hamulce?
gdy wepchne wysprzeglik do srodka i gdy bedzie wepchniety podlacze to zassie wtedy plyn?
a tak wogole to gdzie znajduje sie pompka?
bo w roverze 75 jest chyba w srodku samochodu w okolicy pedalu.
a co mam rozumiec przez przelanie pompki plynem? jak to sie robi? czy wyglada to tak ze pompuje na maxa a potem poluzowuje przewod i czekam az wyleci plyn i powietrze a czynnosc powtarza sie az do calkowitego ujscia powietrza?

sTERYD - Sro Sie 13, 2008 20:38

w R400 jest pod maską pod skrzynką z bezpiecznikami przymocowana do zbiorniczka :cool:
kri2304 - Sro Sie 13, 2008 22:38

no to lokalizacje znam a co z reszta?:)
pozdrawiam