Zobacz temat - [ZR160 2002r] Belka zawieszenia przód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ZR160 2002r] Belka zawieszenia przód

Konrad_Zr160 - Sro Sie 13, 2008 14:25
Temat postu: [ZR160 2002r] Belka zawieszenia przód
Witam

Mojej walki z autem ciąg dalszy...

Czy ktoś wie jakiego rodzaju belka zawieszenia (dolna) przednia jest montowana w MG ZR 160? Czy jest to taka sama część jak w Roverku 25? Może Honda? Z tego co widzę na zdjęciach allegrowych wydaje mi się, że do benzyniaków jest jedna i ta sama i nie zależy to od poj. silnika chociaż nie jestem tego pewien. Może, ktoś dysponuje jej symbolem lub wie gdzie ją kupić? Lub ma jej fotografię. W moim autku, które kupiłem jako uszkodzone - leży lekko przednie koło i nie trzyma kąta, po naprawie sprzęgła jest to kolejna rzecz do zrobienia w cytrynce. Ze wstępnych diagnoz, które robiłem na 3ch stacjach diagnostycznych wynika, że amortyzatory, wachacze są raczej proste - wygladają na świeżo wymieniane - jest na nich nawet jeszcze naklejka fabryczna. Podejrzanie wygląda wspomniana belka. Patrząć od dołu autka z prawej strony tuż obok mocowania jest ona w jednym miejscu jakbu pofalowana zgnieciona. Mechanik nie jest w stanie stwierdzić czy ten typ tak ma bo nigdzie tego w krk nie można porównać. W zawieszeniu nic nie puka, nie ma luzów. Wygląda na to, że jakiś partacz francuski nie uwzględnił jej do wymiany powypadkowej.

Z góry dziękuje za pomoc

Brt - Sro Sie 13, 2008 14:34

ściągnij sobie EPC - link w technicznym FAQ (patrz mój podpis)- pierwsze ptytanie. Tam będzie wyszczególniony numer katalogowy i czy jest taka sama jak w innych R.
Konrad_Zr160 - Sro Sie 13, 2008 16:40

Archiwum EPC ze strony klubowej jest strzelone, winrar wywala błędy CRC ale sciągam jakieś inne wersje znalezione na necie.
sTERYD - Sro Sie 13, 2008 17:03

widocznie Ci się nie dociągnęło, to po pierwsze
po drugie to nie jest archiwun winrar, tylko obraz iso :cool:

Brt - Sro Sie 13, 2008 19:21

u mnie to EPC działa ;)
Konrad_Zr160 - Sro Sie 13, 2008 19:39

Kończę ściagąć właśnie z innego źródełka, mam nadzieję uda się dotrzeć do tego co szukam. Dziwna historia. Niby ściąga się bezblędnie rarek, w którym jest iso 600 megowe i wywala prze dekompresji przy ok. 80%.
PHJOWI - Sro Sie 13, 2008 21:57

wąska belka przód pasuje od rovera 200/25 diesel.
Konrad_Zr160 - Sro Sie 13, 2008 22:08

To fajnie bo jest ich kilka na allegro. Będę jeszcze to sprawdzał. Jak tylko uruchomię samochód w kwestii sprzęgła zajmie się nim fachowiec od tego typu rzeczy, natomiast powoli rozglądam się. Istotnie jest to wizualnie bardzo podobne do tego co widziałem dzisiaj rano pod autem.