Zobacz temat - [R214 Si 97r] Awaria instalacji elektronicznej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 97r] Awaria instalacji elektronicznej

arturm - Sro Sie 13, 2008 16:35
Temat postu: [R214 Si 97r] Awaria instalacji elektronicznej
Witam,

Trzy razy próbowałem wykonać diagnostykę komputerową auta, ale za każdym razem komputer diagnostyczny "nie mógł się połączyć" z instalacją auta. Diagności sugerują, że instalację elektroniczną trzeba naprawić i jest to dość skomplikowane.

Jeden facet polecił mi dwa zakłady (przy Buforowej (obok BP) oraz serwis Boscha przy Terenowej), ale w obydwu miejscach nie chcieli się podjąć tego zadania.

Czy znacie/polecacie warsztaty we Wrocławiu (lub okolicy), które potrafią usunąć taką awarię? Czytałem o Gawinie, ale podobno w miejscu, gdzie pracuje nie wykonują diagnostyki aut R2xx, więc pewnie nie zajmują się też elektroniką?

W aucie pojawiają się drobne "dolegliwości" (np. silnik trochę nierówno pracuje) i wszyscy radzą diagnostykę komputerową zamiast wymieniania na ślepo kolejnych części.

sTERYD - Sro Sie 13, 2008 17:01

a czym Ci się tam podłączali??
podjedź do tego serwisu boscha tam raczej nie będą mieli problemów... :cool:
nie wiem tylko czy diagnostyka komputerowa Ci coś da... :/
a jeśli chodzi o Gawina, to on na oko pewnie prędzej zdiagnozuje niż niejeden komputerem ;)

arturm - Sro Sie 13, 2008 18:20

sTERYD napisał/a:
a czym Ci się tam podłączali??


Różnymi komputerami. Jeden był chyba stary, bo miał monochromatyczny wyświetlacz. Ale inny był nowiutki, miał kolorowy wyświetlacz i działał pod Windowsem (nie pamiętam którym).

sTERYD napisał/a:

podjedź do tego serwisu boscha tam raczej nie będą mieli problemów... :cool:


Byłem tam, zbyli mnie, powiedzieli, że Roverami się nie zajmują...

sTERYD - Sro Sie 13, 2008 19:20

arturm napisał/a:
Różnymi komputerami. Jeden był chyba stary, bo miał monochromatyczny wyświetlacz. Ale inny był nowiutki, miał kolorowy wyświetlacz i działał pod Windowsem (nie pamiętam którym).

to się dopytaj co to za interfejsy były...
do systemu sterowania silnika w Roverze dostaniesz się tylko boschowskim KTSem (dzisne że w serwisie boscha Cię odprawili, ale to pewnie niedokształcenie) lub oryginalnym T4 :cool:

arturm - Czw Sie 14, 2008 08:23

Ok, dzięki, poszukam.

Ktoś wie, gdzie we Wrocławiu można spotkać boschowski KTS lub oryginalny T4?