Zobacz temat - [220 SD 97'] - spalanie + pr.obrotowa vs predkosc...?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 SD 97'] - spalanie + pr.obrotowa vs predkosc...?!

krzysztof_ns - Czw Sie 14, 2008 20:25
Temat postu: [220 SD 97'] - spalanie + pr.obrotowa vs predkosc...?!
witam...

wlasnie zamknalem pierwsze 150km od pelnego tankowania jezdzac po miescie...i ku mojemu zdziwieniu lejac pod korek (czyli tak jak ostatnio na tej samej stacji paliw) przy 150km wyszlo 10,80 - co daje 7,2 ON/100km, co znaczeni odbiega od normy (spokojna jazda, max 2500/obr) - z czego moze wynikac takie spalanie, co i jak mozna sprawdzic/wymienic by poprawic spalanie...?!

druga kwestia - obroty silnika vs predkosc, prosze o porownanie i innym 220 SD,
1 bieg 2000obr - 20km/h
2 bieg 2000obr - 30km/h
3 bieg 2000obr - 40km/h
4 bieg 2000obr - 60km/h

czy u Was wyglada to podobnie?! mam pewne watpliwosci dot pracy silnika - stad pytanie...

pozdrawiam,KP

NEOSSS - Pią Sie 15, 2008 13:37

krzysztof_ns, zmierz przyspieszenie od 60-100 na 4 biegu... Jezeli masz SD to masz silnik 86kM... Jezeli SDi to 105kM, masz pompe elektryczna czy mechaniczna?

Moze byc walnieta przeplywka

pgrad - Pią Sie 15, 2008 14:50

W mieście to jest normalne spalanie
piter34 - Pią Sie 15, 2008 14:52

pgrad napisał/a:
W mieście to jest normalne spalanie

Popieram. Ja bym nie drążył problemu. 7,2 to przyzwoity wynik. W końcu to jest silnik o pojemności 2 litrów i z turbosprężarką.

krzysztof_ns - Pią Sie 15, 2008 16:33

w opisie techicznym jest napisane iz spalanie dla teog modelu to 6l/100km w cyklu miejskim...z postow wczesniejszych czytam ze osoby posiadajace taki model "pala" 5,5 - 7...poza tym tak jak mowie - jezdzilem wrecz emerycko...stad moje obawy, jelsi aczne jezdzic tzw normalnie + przyjdzie zima to nie zamlkne sie nawet w 9 a to juz chyba jakies nieporozumienie: ) silnik byl sprawdzany przez dobrego mechanika i pracuje jak igla - przyjamniej osluchowo i diagnostycznie...wiec sadze ze powinien palic nieco mniej, po zakupie nie wymienialem filtrow czy innych mat eksploatacyjnych a moze w tym tkwi problem, choc wlasciciel poprzedni mnie zapewnial ze byly wymieniene w lutym...co sadzicie?!

czytalem ze moze to byc wina filtru powietrza - ze czasem on ma wplyw na spalanie...

co do przyspieszenia - powyzej 2200-2400 przyspiesza ladnie, jak tyrbna zacznie tloczyc to ciagnie samochod do przodu...ale martwi mnie nieca tak nieskie przelozenie na nizszych biegach - coprawda wczesniej jezdilem benzyniakami, wiec moze to tak ma byc w dieslu...

to SD czyli bez IC - 86km

piter34 - Pią Sie 15, 2008 17:11

krzysztof_ns napisał/a:
czytalem ze moze to byc wina filtru powietrza - ze czasem on ma wplyw na spalanie...

Kiedy był wymieniany?

krzysztof_ns napisał/a:
w opisie techicznym jest napisane iz spalanie dla teog modelu to 6l/100km w cyklu miejskim

To są dane producenta wyliczany wg jakiejś tam normy obowiązującej w 1996 roku.

Zukowaty - Pią Sie 15, 2008 17:20

7 litrow w 2.0 silniku to ladny wynik.Sam napisales ze pala do 7 litrow.Wlejesz lepszego paliwa i moze spalic 6 a jak kupic shit to i z 9.Ja bym sie nie przejmowal tylko powymienial filtry i dopiero sprawdzal co i jak.Z reszta spalanie w miescie to nie za dobry material porownawczy.Rozne natezenia ruchu,rozne paliwa,rozna predkosc.czesto auta pala ludzia wiecej bo wlasnie jezdza emerycko i od 1000 obrotow cisna zeby to chcialo wjechec na wiadukt zamiast zredukowac i spokojnie podjechac z 2500-3000 obrotow.
krzysztof_ns - Pią Sie 15, 2008 17:38

filtr podobno byl wymieniany przez poprzedniego wlasciciela w lutym - przynajmniej tak twierdzi, ale moge g owymienic to nie problem - jelsi moze miec wplyw na spalanie...

co do danych - czytalme wiele watkow na forum na ten temat - i przewaznie spalanie w miescie dla teog silnika oscyluje miedz 6-6,5l - ja mieszkam w malm miejscie , bez wiekszych korkow...

co procz filtra powietrza i paliwa moze miec jeszcze wplyw na spalanie i na co zwrocic uwage?

Zukowaty - Pią Sie 15, 2008 20:11

Jakosc paliwa skoro mieszkasz w malej miejscowosci.Podjedz do miasta i zalej na jakim s schellu do pelna i wtedy sprawdz.
krzysztof_ns - Sob Sie 16, 2008 07:11

mala miejscowosc - czytaj: Nowy Sącz: ) tankowalem na stacji polecnej przez znajomych, wzgl spalania w ich samochodach, zatem prawdopodobnie to nie paliwo...
pawelm19871 - Sob Sie 16, 2008 13:48

na shel-u jest najlepsza ropa tzn wiecej km robie, mam sdi 2.0 98r.