Zobacz temat - [R200 1.4Si 96r] pytanie dotyczące przepływomierza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 96r] pytanie dotyczące przepływomierza

krysrov - Sob Sie 16, 2008 13:45
Temat postu: [R200 1.4Si 96r] pytanie dotyczące przepływomierza
Czy w roverze 200 z silnikiem 75 konnym występuje przepływomierz powietrza ?
Jeśli tak to jaki, ilościowy czy może masowy ? A może podobnie jak w autach japońskich z tego okresu nie posiada w ogóle ?

Czy gdy wskazówka obrotomierza na biegu jałowym leciutko wychyla się zaraz po rozruchu przy w obie strony to może świadczyc o uszkodzonym przepływomierzu ?

Proszę o odpowiedzi

sTERYD - Sob Sie 16, 2008 17:49

a czemu miałby miec przepływomierz?
krysrov napisał/a:
A może podobnie jak w autach japońskich z tego okresu nie posiada w ogóle ?

a które benzynowe posiadały ??
krysrov napisał/a:
Czy gdy wskazówka obrotomierza na biegu jałowym leciutko wychyla się zaraz po rozruchu przy w obie strony to może świadczyc o uszkodzonym przepływomierzu ?

a silnik nie ma szarpnięć w tym czasie...??
jeśli tak, to coś w zapłone...

krysrov - Nie Sie 17, 2008 10:50

sTERYD napisał/a:
a czemu miałby miec przepływomierz?

Widziałem na allegro jak koleś wystawił aukcje właśnie z przepływomierzem od poloneza z silnikiem od rovera.

sTERYD napisał/a:
a silnik nie ma szarpnięć w tym czasie...??
jeśli tak, to coś w zapłone...

Samochód szarpie ale na pierwszym i na drugim biegu, czasami też na trzecim, ale to spowodowane jest najprawdopodobniej tym ,że nie czuję jeszcze dobrze samochodu :???: !
Jak biegi zmieniam i operuje sprzęgłem bardzo wolno to auto oczywiście nie szarpe :smile:

sTERYD - Nie Sie 17, 2008 15:32

Cytat:
Widziałem na allegro jak koleś wystawił aukcje właśnie z przepływomierzem od poloneza z silnikiem od rovera.

tak, też widziałem, i ten przepływomierz to było nic innego tylko przepustnica...

pytałem, czy w chwili kiedy obrotomierz chwilkę po odpaleniu skacze, to skacze sam obrotomierz, czy to nierówne obroty silnika przez chwilkę... jeśli tak, to może by czas zajrzeć do układu zapłonowego :hm:

krysrov - Pon Sie 18, 2008 10:14

sTERYD napisał/a:
pytałem, czy w chwili kiedy obrotomierz chwilkę po odpaleniu skacze, to skacze sam obrotomierz, czy to nierówne obroty silnika przez chwilkę... jeśli tak, to może by czas zajrzeć do układu zapłonowego


Tak jak mówiłem na samym początku wskazówka obrotomierza leciutko się tylko wychyla w górę i w dół ! Ale to najprawdopodobniej spowodowane jest zimnym silnikiem ! Bo gdy po przejechaniu kilku kilometrów włączam bieg jałowy to wtedy już nie występują te dziwne wahania .