Zobacz temat - [R620] Szarpanie przy wkręcaniu się na obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Szarpanie przy wkręcaniu się na obroty

Endriucol - Pon Sie 18, 2008 22:16
Temat postu: [R620] Szarpanie przy wkręcaniu się na obroty
Witam wszystkich:) Mam poważny problem:( mam roverka 620ti od 2 tyg. :) (mó wymażony) i problem jest tego rodzaju : gdy go rozpędzam powoli dodając gazu jest wszystko oki na wszystkich biegach ale jeśli dodam mu do oporu gazu to na wszystkich biegach gdzieś od 4tys. obr.min zaczyna szrpać ,znaczy wygląda to tak szarpnie, idzie dalej po jakiejś sekundzie lub dwóch znowu szarpnie i tak do pełnych obrotów w odstepach szarpie:( bardzo proszę o radę co mogę mieć zepsute? Ślicznie dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedż-Pozdrawiam wszystkich :smile:
gpredki - Pon Sie 18, 2008 23:07

Pierwsze bym sprawdzil filtr paliwa.
maciej - Wto Sie 19, 2008 11:11

Po pierwsze to nie przeczytałeś zasad naszego forum i poszczególnych kącików - jeśli masz problem z autkiem trzeba skorzystać z kącika "Usterki i poraty techniczne" i odpowiednio sformatować tytuł - już to zrobiłem, a zasady masz tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017

Dodaj jeszcze rocznika auta w tytule używając opcji "Edytuj" przy pierwszym poście.


A teraz do rzeczy.

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od sprawdzenia przewodów paliwowych i pompy paliwa, bo jak dla mnie to ona nie trzyma ciśnienia, a im wyższe obroty tym bardziej to potrzebne.

Sprawdziłbym też układ zapłonowy (kopułkę, palec, świece, przewody) - koszty bardzo niewielkie, a będziesz miał spokój na długo.

Dodatkowo poszukaj postów o silniku serii T 2.0 turbo, bo był montowany nei tylko w 620 ti, ale również w 220 ti i 820 ti.

kerys - Wto Sie 19, 2008 13:29

a może coś z pompką paliwa nie wyrabia
Endriucol - Wto Sie 19, 2008 19:18

Witam- rocznik auta to 1996. przewody i świece są nowe a kopułki nie mam jest elektroniczna cewka.
maciej - Sro Sie 20, 2008 11:18

To sprawdzaj filtr paliwa, przewody paliwowe, pompę paliwa.
unreal69 - Pon Sty 21, 2013 08:41

witam i podłączam się do starego już trochę tematu, gdyż mam identyczne objawy :P czy kolega rozwiązał może problem z tą usterką? :)