Zobacz temat - [R400]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]

nemo1603 - Wto Sie 19, 2008 18:00
Temat postu: [R400]
Witam mam problem z rozrusznikiem caly czas mi kręci nawet jak wyciągnę kluczyk mechanik powiedział ze to wina tej kostki od kluczyka ale zajzalem tam i tylko bylo lekko w smarze czy to wina tej kostki???? co moze być ewentualną przyczyną usterki.
sTERYD - Wto Sie 19, 2008 21:30

czemu zaczynasz nowy wątek zamiast dopisać do starego??
łatwo sprawdzić czy to wina kostki przy stacyjce odpinając w trakcie kręcenia rozrusznika przewód (ten na wsówkę) jeśli po tym przestanie kręcić, to faktycznie wina jest gdzieś w elektryce auta, ale przypuszczam, ze nie przestanie, a to oznacza, że elektromagnes nie odbija i tyle... :cool:

nemo1603 - Sro Sie 20, 2008 19:17

no dobrze ale czy smar na tych sykach w kostce mze być przyczyną zwarcia lub tego ze nie rozłacza. i czy pojazd moze sie zaplic.
sTERYD - Sro Sie 20, 2008 23:48

nemo1603 napisał/a:
czy smar na tych sykach w kostce mze być przyczyną zwarcia lub tego ze nie rozłacza

nie
nemo1603 napisał/a:
i czy pojazd moze sie zaplic.

rozrusznik jest tak pomyślany, zeby był mały i miał dużą moc (jakieś 2kW- jak spojrzysz na jego rozmiary to jest na prawdę ogromna moc) w związku z czym jest on przewidziany raczej do krótkiego działania i jak go dłużej potrzymasz to zacznie się topić izolacja w środku... abstrachując od zdrowia rozrusznika :/ może to w ekstremalnej sytuacji doprowadzić do powstania pożaru w komorze silnika

nemo1603 - Czw Sie 21, 2008 02:58

ok dzieki czyli lepiej nie odpalac. A problem moze być spowodowany tą kostką o jakiej wspomnialem. A czy podczas jazdy moze dojści jak wspomnialeś do pożaru pojazdu jak bedziej juz odpolony i normalnie bedzie chodził -moze sie sam rozrusznik załączyc. i co moze być przyczyna czy jak wspomniales magnes czy też kostka czy moze cos innego?? i jak to naprawić nie narażając sie na duże koszta i jak najmniejszym wysiłkiem. prosiłbym rówież czy moglbys mi to pokazać gdzie to jest w rave bo tak angielskieg nie znam
Zukowaty - Czw Sie 21, 2008 04:13

Najpierw zobacz ta kosteke co sTERYD Ci tlumaczyl.Niech rozrusznik sobie kreci a Ty odlacz w tym momencie ten przewod.bedziesz wiedzial chociaz czy to tu czy na rozruszniku.
nemo1603 napisał/a:
i jak to naprawić nie narażając sie na duże koszta i jak najmniejszym wysiłkiem

Nie wlasciwe podejscie :razz: Wysilek dla Roverka jak najwiekszy a ewentualne koszta poznasz jak sie za to zabierzesz bo nikt Ci nie powie co jest na odleglosc.

nemo1603 - Czw Sie 21, 2008 11:30

na chwile obecna dzięki

[ Dodano: Pon Sie 25, 2008 13:18 ]
ok podczas odpalania i gdy rozrusznik załączył a nie odpalil odłączyłem kostkę o której mowa wczesniej i dalej kręcilo w czym problem??????