Zobacz temat - [R25 1.4 2000r] Zbieżność a ustawienie kierownicy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 2000r] Zbieżność a ustawienie kierownicy.

Ukasz - Wto Sie 19, 2008 22:16
Temat postu: [R25 1.4 2000r] Zbieżność a ustawienie kierownicy.
Witam.
Podczas jazdy na wprost kierownicę mam skręconą o 10 - 15 st w lewo, kiedy puszczam, auto ewidentnie ściąga na prawo kierownica się prostuje. Umówiłem się na ustawianie zbieżności.
Mam takie pytanie, czy ustawiając zbieżność mogę zwrócić uwagę mechanikowi, żeby wziął pod uwagę, że kierownica jest krzywo i pod nią ustawiał? Czy też ustawiając zbieżność inaczej się nie da i nie ma sensu mu tym głowy zawracać?
Dzięki za rady co do tej kwestii.
P.S.
Ciśnienie sprawdzałem i zużycie opon po obu stronach jest podobne.
Felgi nie są gorące, piszczenia od hamulców też nie słychać (no może popiskiwanie na zakrętach ale to pewnie wina braku blaszek).

sTERYD - Wto Sie 19, 2008 22:19

mechanik na ustawianiu zbieżności sam powinien wiedzieć, ze trzeba kierownicę prosto ustawić :cool:
Lechos - Wto Sie 19, 2008 22:20

mi podczas ustawiania zbieznosci ustawil kiere. Myslalem, ze trzeba ja bedzie sciagac ale przy podkrecaniu drazkow to zrobil.
marcinmarcin - Wto Sie 19, 2008 22:22

sTERYD napisał/a:
mechanik na ustawianiu zbieżności sam powinien wiedzieć, ze trzeba kierownicę prosto ustawić :cool:

Raczej tak ale słyszałem o przypadku że diagnosta chciał kierownicę odkręcać i przestawiać.. Jakby co to się reguluje na drążkach kierowniczych przy zablokowanym na prosto kole kierownicy

Ukasz - Wto Sie 19, 2008 22:31

Ok, dzięki.
Wspomnę i tak.
Myślałem, że nie będzie możliwości ustawienia pod kierownice, że będzie ją trzeba ściągać.
Zdam relację co i jak.
Dzięki.