Zobacz temat - [R414] Odzyskanie paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Odzyskanie paliwa

MaciekCRK - Pią Sie 22, 2008 23:14
Temat postu: [R414] Odzyskanie paliwa
Witam,
pech chcial, ze w moim 414 i 96 rok padlo sprzeglo, potem przestal dzialac pilot.
Mieszkam w Irlandii, w zwiazku ze zblizajacym sie powrotem juz na stale do Polski musze oddac autko na zlom (sluzylo mi prawie 2 lata bez problemu).
Problem w tym, ze mam prawie pelny bak benzyny, ktora chcialbym spuscic przed oddaniem auta na zlom.
Pytam wiec szanownych uzytkownikow, jak to zrobic, zeby najprosciej spuscic paliwo z w/w auta?
Najlepszym moim zdaniem wyjsciem jest podpiecie plusa pod pompe paliwa, z drugiej strony ukladu, tuz przy filtrze paliwa podpiecie rurki i przez nia spuszczenie paliwo do kanisterkow.
Dziekuje za odpowiedzi,
pozdrawiam

Brt - Pią Sie 22, 2008 23:19

chyba sam sobie odpowiedziałeś ;)
MaciekCRK - Pią Sie 22, 2008 23:45

Brt napisał/a:
chyba sam sobie odpowiedziałeś ;)

Tak, wiem ze jest to technicznie oczywiste.
Ale zapomnialem zadac najwazniejesze pytanie! jak to zrobic?
Nigdzie nie moglem znalezc pompy paliwa zeby sie pod nia podpiac!
pozdrawiam

Brt - Pią Sie 22, 2008 23:52

wtyczka od pompy jest "gdzieś" w okolicy baku, a pod maską jest przekaźnik pompy. Niestety nie wiem który to - w moich "żyłach" płynie ON ;)
mimo66 - Sob Sie 23, 2008 07:18

Zdejmij siedzisko kanapy z tylnych foteli, pod nim powinieneś mieć pompę która wchodzi w zbiornik.
Tak przynajmniej jest w 99% samochodów.
Tam podepniesz się i gotowe.

:wink:

MaciekCRK - Sob Sie 23, 2008 12:23

mimo66 napisał/a:
Zdejmij siedzisko kanapy z tylnych foteli, pod nim powinieneś mieć pompę która wchodzi w zbiornik.
Tak przynajmniej jest w 99% samochodów.
Tam podepniesz się i gotowe.

:wink:

Widzisz drogi kolego, jednak Rover jest w tym 1% aut, gdzie nigdzie nie widac dostepu do pompy paliwa - ani pod siedzeniami, ani z bagaznika.
Czekam panowie na dalsze instrukcje... :)
pozdrawiam

PTE - Sob Sie 23, 2008 22:12

MaciekCRK napisał/a:
mimo66 napisał/a:
Zdejmij siedzisko kanapy z tylnych foteli, pod nim powinieneś mieć pompę która wchodzi w zbiornik.
Tak przynajmniej jest w 99% samochodów.
Tam podepniesz się i gotowe.

:wink:

Widzisz drogi kolego, jednak Rover jest w tym 1% aut, gdzie nigdzie nie widac dostepu do pompy paliwa - ani pod siedzeniami, ani z bagaznika.
Czekam panowie na dalsze instrukcje... :)
pozdrawiam


Nie jestem pewien, ale być może w R400 jest tak samo jak w R200 i żeby dostać się do pompy treba zdemontować zbiornik...
Najprościej będzie zdaje się zassać wężem przez wlew...

MaciekCRK - Sob Sie 23, 2008 23:02

Napisze moze, czego probowalem:
- przekrecajac stacyjke uklad podaje paliwo, ale tego nie zrobie, bo nie dziala mi pilot, czyli nie moge wlaczyc zaplonu bo zaczyna wyc alarm
- szukalem dostepu do pompy - masz racje PTE, trzeba sciagac bak
- chcialem podac '+' na bezpiecznik od pompy paliwa, ale nie moge go znalezc - po prostu go nie widac!
- kolo pol godziny meczylem sie zeby wlozyc waz przez wlew do baku i nic
Witki opadaja... :rzyga:

lukasz2002 - Sob Sie 23, 2008 23:10

jakie masz wyposazenie w nim moze jakies czesci chcesz sprzedac :) wysylka wchodzi w gre


sorry za OT

AndrewS - Sob Sie 23, 2008 23:39

a nie doleci do polski, tu go rozsprzedasz, paliwa tez juz nie bedzie :mrgreen:

nie wiem jak jest u Ciebie ,ale podejzewam ze przekaznik pompy jest pod maska, obok komputera, przynajmniej tak jest w 214 Si kanciaku, jak znajdziesz przekaznik, to trzeba zrobic mostek na odpowiednich stykach,
przekaznik wlacza sie na chwile po przekreceniu zaplonu, ostatecznie mozesz polozyc palce na przekaznikach i w ten sposob sprawdzic ktory sie wlacza, po kilku sekundach sie wylacza, operacje mozna powtorzyc po odczekaniu okolo 30 sekund, az odpusci przekanik glowny
mam nadzieje ze tak samo jest w 400

MaciekCRK - Nie Sie 24, 2008 00:07

lukasz2002,
co bys chcial kupic? pisz na pw, moze cos z niego wykrece albo przywioze do pl.

AndrewS,
masz racje, przekaznik przez okolo 1.5-2 sekundy podaje paliwo, potem odcina wlasnie na okolo 30s. probowalme podac plus na wszystkie przekazniki pod maska, sprobuje jeszcze raz.
dzieki Panowie za wskazowki
pozdr

ps. wiecie co jest najbardziej wk****Jace? w tamtym roku zmienilem filtr+olej i przod klocki, w tym swiece, kable, opony przod i filtr powietrza. autko mi sluzylo przez prawie 2 lata i zrobilem okolo 20k km. naprawde swietne autko do jazdy :!:

mimo66 - Nie Sie 24, 2008 07:55

Zawsze można go(zbiornik) potraktować wiertarką ręczną(nie elektryczną) i na małych obrotach większym wiertłem zrobić dziurkę :wink: .
To już oczywiście ostateczność.
Póżniej zalać ją żywicą epoksydową.
:wink:

MaciekCRK - Pon Sie 25, 2008 22:31

Witam witam,
Jakies nowe pomysly Panowie? :mrgreen:
pozdrawiam!!

Ciufa - Wto Sie 26, 2008 02:43

MaciekCRK napisał/a:
mam prawie pelny bak benzyny, ktora chcialbym spuscic przed oddaniem auta na zlom.

opłaca ci sie brudzic za te pare złotych ?

michone - Wto Sie 26, 2008 04:50

maciek przyjedz roverem do Polski :) sprzedaż na czesci i jeszcze do przodu bedziesz :) D