Zobacz temat - [r200] Światła postojowe i tablicy rejestracyjnej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] Światła postojowe i tablicy rejestracyjnej

tysszek - Czw Sie 28, 2008 14:25
Temat postu: [r200] Światła postojowe i tablicy rejestracyjnej
Mam takie pytanie nie świecą mi światła postojowe z przodu i oświetlnie tablicy rejestracyjnej.
Z przodu świeciły mi wcześniej a ostatnio patrzę a tu ciemno. Szukałem w książce w opisie bezpieczników, ale nigdzie nie znalazłem bezpiecznika który był by bezpośrednio z tym związany. Wie ktoś może czy to jest wina bezpiecznika albo nie wiem:(

rafalskorupski - Czw Sie 28, 2008 14:50
Temat postu: [r200] swiatla postojowe
a zarowki sprawdzone?
tysszek - Czw Sie 28, 2008 15:43
Temat postu: Re: [r200] swiatla postojowe
rafalskorupski napisał/a:
a zarowki sprawdzone?


a no pewnie ze sprawdzone :)

Ukasz - Czw Sie 28, 2008 17:32

Może to być wina włącznika świateł w gałce kierunkowskazów. :||
kamil_luczak - Czw Sie 28, 2008 22:35

Bezpieczniki sprawdz. Jak nie masz opisu to wyjmuj kazdy i sprawdzaj. Na przednie i tylne swiatla sa inne z tego co wiem.
bizkid - Sob Sie 30, 2008 12:11

dobrze by bylo jak bys wział miernik do reki i zobaczy czy do uchwytow zarówek dochodzi napiecie. Czasem te uchwyty sa saśniedziałe i nie stykają dobrze z żarówka. Jesli sa zasniedziale to drobny papier scierny i fruu po stykach.
tysszek - Sro Wrz 24, 2008 19:15

:)
Dziś chciałem dobrać się do oświetlenia tablicy z tyłu i dupka :(
Wszystkie 4 śrubeczki mają okrągłe dziurki w miejscu gdzie powinien być krzyżyk. Będę musiał rozwiercać to i potem dosztukować jakieś wkręty jeśli będzie do czego bo czuję że będzie lipa. No chyba że jakoś uda mi się to rozkręcić bez ingerencji ciężkich maszyn:)
teraz mam pytanie jakie tam żarówki siedzą to od razu bym je wymienił na nowe :)

R-200 - Sro Wrz 24, 2008 19:27

Tam trzeba tylko odkręcić te dwie male śrubki po bokach klosika. Ale najpierw sprawdziłbym przepust gumowy po prawej stronie klapy, chyba tam będzie przyczyna. :???:
Brt - Sro Wrz 24, 2008 20:46

R-200 napisał/a:
Ale najpierw sprawdziłbym przepust gumowy po prawej stronie klapy

Tzw. wiązka tylnej klapy - legendarna usterka w R200 ;) żarówki rurkowe 5 wat mocy.

tysszek - Sro Wrz 24, 2008 22:36

Nom wiem że dwie ale na dwóch są razem cztery i na dodatek żadnej nie mogę odkręcić. Wina jest przy żarówkach, bo ostatnio mi jedna świeciła a jak uderzyłem w nią to zgasła i zapaliła się ponownie :) A teraz nie świeci :) hehehe pewnie tak jak ktoś pisał cała zaśniedziała.