Zobacz temat - [R416] Gdzie dolać olej do skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Gdzie dolać olej do skrzyni

Lukasz17i - Czw Sie 28, 2008 22:15
Temat postu: [R416] Gdzie dolać olej do skrzyni
Witam mam pytanie dla forumowiczów jak dolac olej do skrzyni w roverku 416Si silnik 1,6 wogule pasowalby go wymienić wie ktoś mozę gdzie ska jakieś korki spustowe i ten gdzie sie olej wlewa
AkUu - Czw Sie 28, 2008 22:21

gdzie jest korek spustowy skrzyni nie wiem :( sprawdzales na RAVE??

wiem ze u mnie wlew do skrzyni jest za akumulatorem na dole jak by pod filtrem powietrza
obok czujnika cofania taki duzy plastikowy korek jak sie dobrze przyjrzysz znajdziesz :)

wygmeralem fotke jak robilem zdjecie partametrow aku i uciolem ci kawalek, zaznaczylem na czerwono.

ps. a jak tak z ciekawosci zapytam jak mozna sprawdzic czy stan oleju jest prawidlowy i co ile powinno sie wymieniac taki olej??jezeli nie mam problemow ze skrzynia to jezdzic dalej i sobie glowy nie zawracac?! :D

kamil_luczak - Czw Sie 28, 2008 22:23

Jak wejdziesz pod samochod to po lewej jego stronie w jednym z najnizszych punktow skrzynie biegow masz srube 17mm to jest korek spustowy. Dolac oleju mozesz na dwa sposoby. 1. Jesli masz kanal albo mozliwosc podniesienia samochodu, to nad korkiem spustowym jakies 10-15cm wyzej masz tez 17mm srube, mozesz tamtedy wlac ;) 2. od gory na skrzyni masz czujnik biegu wstecznego, odpinasz go i masz miejsce na klucz 22mm, odkrecasz i przypomocy lejka i jakiejs rurki, albo samego lejka dolewasz oleju 1.8 litra. Bo rozumiem ze skrzynia to R65. Milej zabawy ;)
sTERYD - Czw Sie 28, 2008 22:42

a ja powiem tak:
szukajcie a znajdziecie ;p

truten23 - Pią Sie 29, 2008 09:02

Tak jak Napisał Kamil Luczak, w dolnej częsci skrzyni jest śróba 17. a wlewać to chyba najwygodniej odpowietrznikiem (na zdjeciu kolegi AkUu). Należy użyc najlepiej lejka i odpowiedniej rureczki. Wprowadzamy ją do odpowietrznika i luz :cool: