Zobacz temat - [R214i] Skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Skrzynia biegów

gruby87 - Sob Sie 30, 2008 12:48
Temat postu: [R214i] Skrzynia biegów
Witam mam problem ze skrzynią biegów od kilku tygodni zaobserwowałem że przy wyzszych predklościach ze wzrostem obrotów pojawia sie specyficzny dzięk "wycie" tak jakby łożyska w skrzyni były by na wykończeniu sam niewiem problem taki pojawia sie od 3 biegu, natomiast bieg wsteczny szarpie i bardzo głośno pracuje wręcz żęzi, i jeszcze jedno pytanie czy to tzw wycie moze być spowodowane rozsypka łożyska oporowego.

Ichciałbym się jeszcze dowiedzieć czy lepiej jest wymienic skerzynie na używaną czy wyremontować tą a jesli tak to gdzie to można zrobić ? Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc

ramzes1410 - Nie Sie 31, 2008 13:45

Nie jest to napewno wina łożyska oporowego-to łożysko pracuje tylko w czasie wciskania sprzęgła...Zakładając że w skrzyni jest właściwy poziom oleju (sprawdzałeś?)- prawdopodobnie któreś łożysko wewnątrz skrzyni się posypało... Czy naprawiać czy kupić używkę to trzeba rozebrać skrzynie(tak czy inaczej trzeba ją wymontować) i zobaczyć co ewentualnie trzeba wymienić i wtedy podjąć decyzje.Gdyby tylko łożysko np. na wałku głównym to koszt ok.150-200 pln.
kqba - Czw Lip 22, 2010 09:14

Mam tę samą przypadłość. Kupie nowsza skrzynię od R25 może. Powiedzcie ile mechanicy sobie liczą za wymianę skrzyni?
china22 - Sob Lip 24, 2010 00:30

Mam podobny problem tylko że u mnie słychać łożysko już cały czas (od pewnego czasu słychać je głośno, a milczy tylko wtedy gdy wciskam sprzęgło) Więc należy wymienić najlepiej skrzynie? Wkurza mnie już te skrzypienie :/
dawid7890 - Sob Lip 24, 2010 15:08

Witam nie dawno padłą mi skrzynia w r75 niestety nie opłaca sie jej remontowac widocznie Twoja skrzynia jezdzila bez oleju i prawdopodobnie poszedł CI od tego również czujnik więc moja rada nowa skrzynia możesz ja rozebrac ale u mnie poszły 4 łożyska koszt około 1500 zł za same częsci lepiej kupic używkę pozdrawiam
rafii9 - Wto Lut 04, 2014 14:30

Witam

Ja też mam taki problem, w skrzyni nowy olej ale skrzynia wyje jak przyspieszam ale gdy wcisne sprzęgło to robi się cisza. Czy to mogą być łożyska skrzyni?

kqba - Wto Lut 04, 2014 14:31

z pewnością tak.
rafii9 - Wto Lut 04, 2014 14:53

A czy ktoś się orientuje ile by kosztowała wymiana tych łożysk?
kqba - Wto Lut 04, 2014 14:55

tyle, albo więcej co używana skrzynia. Mi zaśpiewali 600zł.
capsoft - Pią Mar 07, 2014 12:04

odświeżę troszkę temat..
Nagrałem podczas jazdy telefonem to co mi sie dzieje ze skrzynią. Mam nadzieje że każdy, kto ma głośno podkręcone głośniki to usłyszy dźwięk (wycie) o którym najprawdopodobniej jest mowa w tym temacie.

Czy u was dzieje sie to samo ze skrzynią ? Rozumiem że naprawa jest kosztowna i nie ma co sie w nią bawić - lepiej kupić sprawną używkę ?

Przesyłam linka do filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=1-wYbw_zLn4

leszczu - Pią Mar 07, 2014 16:03

Skrzynia do wymiany.
Patryk25 - Pią Mar 07, 2014 22:54

Zgadzam się z kolegą wyżej ale może najpierw sprawdź czy jest olej w skrzyni. Jeżeli jest to podaruj sobie zabawe bo koszty cie przerosną (remontu starej skrzyni).
capsoft - Sob Mar 08, 2014 00:12

To właśnie zrobiłem jako pierwsze - wymiana oleju. Niestety nie pomogło w takim wypadku czekam aż coś bardziej sie rozklekocze w tej skrzyni i ją wymienię na używkę. Tym czasem zrobiłem już na niej 2k kilometrów i jedynie co mnie boli to uszy od hałasu :)