Zobacz temat - [rover_218D] kontrolka chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover_218D] kontrolka chłodnicy

Jay - Wto Wrz 02, 2008 09:22
Temat postu: [rover_218D] kontrolka chłodnicy
Witam,

mam Rovera 218 1,9 D z 1995. Mam też problem z kontrolką od chłodnicy. Problem pojawia się zazwyczaj rankiem kiedy odpalam auto po nocy, po przejechaniu ok 10 m zapala się kontrolka i gaśnie dopiero po kilku minutach a zwłaszcza po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika, kiedy znowu ruszam pali się jeszcze kilka sekund i gaśnie. Czy kojarzy Wam się z tym jakaś typowa usterka czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę? Nie jestem doświadczonym posiadaczem aut więc to może być dla Was błahostka niemniej jednak dzięki za podpowiedzi. pzdr.

thef - Wto Wrz 02, 2008 09:30

Jay napisał/a:
Mam też problem z kontrolką od chłodnicy
A co to takiego kontrolka chłodnicy, bo nie bardzo rozumiem? Czy oprócz albo zamiast wskaźnika temperatury posiadasz lampkę, która zaświeca się przy zbyt wysokiej temperaturze płynu chłodzącego?
Jay - Wto Wrz 02, 2008 09:35
Temat postu: kontrolka chłodnicy
Nie jest to jedna lampka. Masz rację lampka temperatury silnika ale z tego co wiem to odpowiada tez np. za poziom płynu w chłodnicy.
Unique - Sro Wrz 03, 2008 15:51

Nic z tego nie kumam. Jeśli możesz, wrzuć fotę tej "kontrolki". Bo w zasadzie to powinieneś mieć tylko wskaźnik temp. silnika. Wtedy będzie bardziej wiadomo o co chodzi :-) . A jeśli nie możesz to opisz jak wygląda - kolor, symbol itp i gdzie się znajduje.