Zobacz temat - [R25]Gwizdki przy klamkach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R25]Gwizdki przy klamkach

firefighter - Sob Wrz 06, 2008 15:03
Temat postu: [R25]Gwizdki przy klamkach
Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwe wsadzenie gwizdków w te małe maskownice bo po zdjęciu boczka ja w tym miejscu nie mam dzióry tylko lity plastik.Ta maskownica to jakaś atrapa czy po prostu wystarczy wyjąć zaślepkę i wstawić glośniczek?
emilek_kg - Nie Wrz 07, 2008 11:24

Nie jestem pewnien jak to wygląda w R25... jakbyś mógł wstawić zdjęcie całej klamki i by się okazało że jest jak w R200 to bym ci napisał jak to zrobić. Pozdro
firefighter - Nie Wrz 07, 2008 11:44

Wygląda dokładnie tak samo jak w R200 tylko nie wiem czy w moim są to zaślepki bo otworki w maskownicach są zasłoniete i prawdopodobnie musiałbym zakupić nowe maskownice.
emilek_kg - Nie Wrz 07, 2008 19:45

Zaślepkę się przekręca i ściąga a tą maskownice/siateczke ja u siebie wyciąłem nożykiem :D kupiłem gwizdki z maskownicami które ładnie zakryły niedokładności przy wycinaniu.


Niedawno kupiłem odseparowany zestaw jbl'a i gwizdek poprostu wcisnąłem w miejsce tego ze zdjęcia a maskownica została bo pasuje.

firefighter - Sob Wrz 13, 2008 11:18

Sorry ale niestety teraz dopiero widzę że w R25 są inaczej montowane. Nie w obudowie klamki lecz bezpośrednio na tapicerce drzwi.Nadal nie wiem jak je wyjąć
R-200 - Sob Wrz 13, 2008 11:47

Najłatwiej wyjąć rozbierając tapicerkę, ale można wyjąć bez zdelmowania tapicerki, trzeba wcisnąć z boku zaczep by puścił. :roll:
piotrekcrash - Sob Wrz 13, 2008 12:18

wystarczy lekko podważyć i maskownica wyleci. trzyma sie na 3 lub 4 zatrzaskach.

Ja podważałem płaskim sróbokrętem...

powodzenia:)

firefighter - Sob Wrz 13, 2008 12:52

OK dzieki :ok: a powiedzcie jeszcze jak zdjąć maskownice guzych głośników drzwi?
Dolt - Sob Wrz 13, 2008 13:26

Maskownica dużych głośników jest przyklejona na klej, nie ma żadnych zatrzasków.
R-200 - Nie Wrz 14, 2008 13:26

Maskownica dużych głośników jest mocowana na stałe, można to delikatnie podważyć i urwać ale potem problem jest z mocowaniem. Nallepiej do prac z dużym glośnikiem zdjąć tapicerkę. Nie jest to zbyt skomplikowane. :lol:
pietro - Nie Wrz 14, 2008 23:25

Cześć
a próbował ktoś montować w R200 w miejsce przy klamce tweetery z zestawu Helixa, Dark Blue ? właśnie sie zastanawiam jak to rozwiązać?
Przyszło mi do głowy spiłowanie kołnierza występującego na obudowie głośniczka w taki sposób żeby wskoczyło to w te zatrzaski od zaślepki?

Jakie wy macie sposoby na montaż w to miejsce Tweeterów?

dzozef - Nie Lut 28, 2010 18:00

Czy w R200 są w drzwiach doprowadzone kable do podłączenia gwizdków?

pozdrawiam

kris_1987 - Nie Lut 28, 2010 18:06

jest to wątpliwe, w systemach odseparowanych masz komplet z kablami, z tego co Ja wiem nie było żadnych kabli, ale jak masz zestaw albo planujesz kupic to problem rozwiązany ;)

firefighter, nie ma problemu z wstawieniem tam gwizdków tylko zastanów się czy na pewno je tam chcesz??
moim zdaniem troszkę chybiony pomysł, ponieważ nie będą one bezpośrednio skierowane w stronę twarzy, najlepiej w rogach przy szybie zamontować, ja tam mam i jest elegancko, teraz jak się ciepło zrobi to ogarnę dla nich "obudowy" z żywicy i je wkomponuje w deskę ;)

pozdrawiam