Zobacz temat - [Rover 200] 1,6 Si 97r. Mokra skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] 1,6 Si 97r. Mokra skrzynia biegów

salam - Wto Wrz 09, 2008 22:36
Temat postu: [Rover 200] 1,6 Si 97r. Mokra skrzynia biegów
witam, ostatnio byłem pod moim roverkiem i co zobaczyłem bardzo mnie zaniepokoiło, a były to krople oleju na skrzyni, nie widać było nigdzie ewidentnego wycieku ale cała skrzynia była w mokra i na dole krople czy możliwe żeby tak się pociła ?? jest możliwość wycieku oleju w miejscu gdzie wchodzi drążek zmiany biegów ?? fakt czasami przeciągam do 6 tyś. obr. :???:
thef - Wto Wrz 09, 2008 22:59

Wyciek nie jest raczej ze skrzyni tylko z połączenia z silnikiem, to częsty przypadek i nie groźny raczej. Ale na wszelki wypadek sprawdź poziom oleju w skrzyni.
salam - Sro Wrz 10, 2008 10:28

tzn. że co cieknie olej z silnika czy ze skrzyni ? ale przecież połączenie skrzyni z silnikiem to jest sprzęgło a tam nie ma żadnego oleju :neutral: czyli musi mi ze skrzyni uciekać olej ?? jakiś czas zaglądałem i oleju miałem full nie wiem jak teraz plam jako takich nie ma pod autem ale jednak krople na skrzyni są :/
keczu - Pią Wrz 12, 2008 00:36

Moze cieknac z wybieraka skrzyni biegow(trzeba wymienic uszczelniecz)zwykle olej ze skrzyni jest cztstszy i jasniejszy od silnikowego wies jesli wisza ciemne krople to silnik(chyba ze jestes po wymianie oleju).U mnie nie cieknie jedynie lekko sie "poci" i to wlasnie z wybieraka skrzyni.
Stacho - Pią Wrz 12, 2008 12:12
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Podejrzewam zużycie uszczelniacza wałka sprzegłowego skrzyni - przepuszcza olej ze skrzyni przekładniowej. Najczęściej występuje to razem ze zużyciem (w związku ze zużyciem) łożyska wałka (umiejscowionego za tym uszczelniaczem - sprawdzić), choć niekoniecznie :wink: Pozdr...

szponik666 - Pią Wrz 12, 2008 22:15
Temat postu: [ROVER 200'99r.diesel]
Witam!Właśnie dzisiaj "leżałem" pod moim autem i robiłem remont krzyżaczka od zmiany biegów,bo poinformowano mnie o występujących luzach że niby to wada fabryczna...ale wracając do tematu...w moim dieslu występują takie same krople,właśnie na łączeniu silnika ze skrzynią,znajomi twierdzą że to normalne,ale mi to się też nie podoba,także mamy taki sam problem i uważnie śledzę twojego posta.pozdrawiam.