Zobacz temat - [R200 1.4i 98'] Zapala i po chwili gaśnie na biegu jałowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i 98'] Zapala i po chwili gaśnie na biegu jałowym

memphisto - Czw Wrz 11, 2008 14:34
Temat postu: [R200 1.4i 98'] Zapala i po chwili gaśnie na biegu jałowym
Witam :)

Problem mam taki, że autko stało 2 dni padało i było nocą wilgotno odpaliłem rano roverka bez problemu przejechałem niecały kilometr i zawsze obroty miałem na ok 1.100 - 1.200 a nagle wskoczyły na 900 i było 900 spadały do 700 auto drgało znow na 900... wróciłem pod dom czyli znow niecały kilometr chce parkować i mi zgasł.. myśle no nic zdarza sie.. odpalam obroty wskakuja normalnie 1.500 chyba przy odpaleniu patrze na obrotomeirz a wskazowka sobie spada spada spada i jest na 300 obrotach i auto gasnie..... i tak w kolko. mam na szczescie mechanika wiec trzymałem na 3 tys obrotow auto i dojechalem, oge zdjalem z gazu na prostej.. zgasło, odpalilem obroty wskoczyly i znow w dol na 300 i zgaslo...

mechanik powiedzial ze nie wie co to zobaczy pozniej, odpalil go kilka godzin pozniej zapalil przejechal sie nim powiedzial ze chodzi jak nowy ja wsiadlem i dziala

Dodam ze stal te kilka godzin na słońcu

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale wszedłem po tych dniach do auta i smierdziało.. nie wiem czemu smierdziało a nikogo nie bylo w aucie przez 2 dni..
i jeszcze zauwazylem ze za przednimi swiatlai bylo sporo wody skraplajacej sie (od wnetrza swiatla tam gdzie zarowka)

thef - Czw Wrz 11, 2008 15:05

Spróbuj może najpierw w tym kierunku:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=363

memphisto - Czw Wrz 11, 2008 20:17

rzeklbym ze masz racje ale nie pasuje mi 1 rzecz w twojej teorii i tym artykule

wczesniej padalo, byly kaluze wszystko chodzilo jak igla

dzis odpalajac po deszczu rowniez wszystko hulalo w 100% normie bylo dopiero po ok 900m wylaczeniu auta zatankowaniu benzyny i ponownym odpaleniu wystapil problem

chyba ze cewka zmoczyla sie jazda ale drogi juz suche byly 0 kaluz?? hmmm nie podchodzi mi to pod cewke w szczegolnosci ze odpala i na gazie jedzie jak mam 2.000 obrotow to jedzie problem dzieje sie tylko przy zdjeciu nogi z gazu.. =/

Homi - Czw Wrz 11, 2008 21:06

memphisto napisał/a:
odpala i na gazie jedzie jak mam 2.000 obrotow to jedzie problem dzieje sie tylko przy zdjeciu nogi z gazu..


Podobnie było u mnie, dojeżdżałem do świateł i ruszyłem dopiero jak trochę przeschło. :sad: Niestety cewka w R jest w dość feralnym miejscu. Pomogła nie tyle wymiana co przeczyszczenie zaśniedziałych kabli i uszczelnienie cewki.

Spróbuj, jak nie pomoże będziemy dalej szukać przyczyny.

memphisto - Czw Wrz 11, 2008 22:06

JEdno co to sie nie stresuje ze wina silnikaa : )

W takim razie jutro przeczyszcze kable zobacze jak tam moje swiece a co do cewki.. nie poradze sobie z tym, chyba czeka mnie wymiana =//

Homi - Czw Wrz 11, 2008 22:30

U mnie to zrobił mechanik przy okazji wymiany rozrządu, jakoś tak miałem szczęście, że przytrafiło mi sie to na tydzień przed planowana wizytą w warsztacie. :cool:
giewu - Pią Wrz 12, 2008 08:59

memphisto zdemontuj z auta cewkę zapłonowa, zabierz ją do domu, dokładnie wysusz, obejrzyj pod kątem pęknięć bądź innych uszkodzeń mechanicznych (jeśli będą to może już kup nową), a następnie zamontuj ją ponownie w samochodzie, ale w innym miejscu ... gwarantuję Ci, że Twój problem zniknie :cool:

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 09:09 ]
tak mam to zrobione u siebie

memphisto - Pią Wrz 12, 2008 16:30

dzieki za pomoc :) daje pomogl :)

zaczne od wymiany swiec, przewodow WN i przeczyszcze krokowiec jak nic nie pomoze dobiore sie do cewki :) a wymiany w/w rzeczy na pewno nie zaszkodzą

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 00:40 ]
gdzie jest standardowo cewka ;P ?

sTERYD - Czw Wrz 18, 2008 11:01

jest przykręcona z tyłu do bloku silnika pod kolektorem ssącym (podążaj za środkowym kablem od kopułki ;) )
PHJOWI - Czw Wrz 18, 2008 11:39

zobacz w jakim jest stanie palec w kopułce , miliśmy ostatnio 400 na coś takiego i pomogła wymiana palca.
memphisto - Czw Wrz 18, 2008 17:55

no ok jutro zamowie sobie palec i kopulke wymienie i zobaczymy co sie stanie