Zobacz temat - [R200] - skrzypienie kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] - skrzypienie kierownicy

rafal10 - Nie Wrz 14, 2008 11:52
Temat postu: [R200] - skrzypienie kierownicy
Witam
Moja kierownica ma taki nieprzyjemny nawyk, że kiedy powoli wykonuję skręt w prawo skrzypi jakby cos tarło. Kiedy robię to szybko nic nie słychać. Nie wiem jak się dostać do miejsca problemu. Może ktoś wie co można na to poradzić?

Pomóżcie bo mnie to bardzo irytuje :mad:

coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 15:37

Rafał10, mam to samo.
Problem polega na tym ze ona ociera sie o kolumne kierownicy i trze. Masz wrazenie ze przy powolnym skrecie nawet lekko drga.
Chdzi o to ze dostala sie tam wilgoc (np. troche wody), troche spuchla i teraz trze.
Sprubuj sobie to przetrzec jakas czmatka i powinno byc ok za jakis czas jak "odpuchnie".
U mnie to pomoglo.
Dowiesz sie dokladnie co to jest jak na postoju zakreisz kierownica, ale tak jakby skret w prawo (lub lewo), przy jednoczesnym ciagnieciu kierownicy do siebie. Wtedy napewno nie bedzie tarlo.
Szerokosci!

rafal10 - Nie Wrz 14, 2008 16:01

kurcze tylko tam się strasznie ciężko dostać czymkolwiek. Może trzeba to jakoś rozebrać, tylko jak? Napewno spróbuje, może się uda.

W każdym razie klikam "pomógł" dla Ciebie za dobrą rade i zainteresowanie. Dzięki

coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 16:05

THX za punkcik.
Wez szmatke, i przeciagnij ja przez ta szparke, poiedzy kierownica a korpusem. Napewno sie da. Mi sie udalo, to Tobie tez sie uda.
Powodzenia i szerokosci!