Zobacz temat - [R416] Dziwny problem z ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Dziwny problem z ABS

konrad99 - Pon Wrz 15, 2008 13:06
Temat postu: [R416] Dziwny problem z ABS
jakis czas temu zaczela swiecic mi sie kontrolka od ABSu. jednak zanim sie zapalila, ABS wariowal, zalaczal sie nie wtedy kiedy trzeba (praktycznie przy kazdym hamowaniu), cos buczalo pod maska. Wiec wyjalem bezpiecznik od ABSu, zeby nie rozwalic sie na pierwszych swiatlach i tak jezdzilem przez krotki czas. Dzisiaj wlozylem go na miejsce bo chcialem jechac na diagnostyke.. I co? ABS dziala tak jak powinien, jedynie podczas wlaczania sie ABSu slychac to dziwne buczenie z pod maski. Nie bylo go przed awaria. Koles od diagnostyki powiedzial ze bez swiecacej sie kontrolki komputer nic nie pokaze, bo ABS nie ma pamieci.. Jezdzic? czy lepiej sie tym zajac?
Chester - Pon Wrz 15, 2008 21:03

na początek sprawdz pierścienie ABSu ...... może któryś jest pęknięty zabrudzony czujnik itp.... ;)
mielony22 - Pią Lis 14, 2008 20:14

panowie ile kosztuje pierscien abs bo mam pekniety.moze ktos wymienial.nowy czy szukac na szrocie?
Cyk - Pią Lis 14, 2008 21:13

pierścień kosztuje 50zł +27zł przesyłka kurierem http://www.motomax.pl/www/index.html Też muszę zamówić bo już jeden spawałem.

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 21:20 ]
konrad99, lepiej się tym zająć u mnie był pęknięty pierścień i przy końcu hamowania włączał się ABS i prawie wylądowałem na autobusie jadącym przede mną :grin: