Zobacz temat - [R414] Odpowietrzanie układu chłodzącego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Odpowietrzanie układu chłodzącego

bolec0000 - Czw Wrz 18, 2008 11:31
Temat postu: [R414] Odpowietrzanie układu chłodzącego
w roverku nie było termostatu wiec kupiłem zamontowałem {przy okazji wymyłem zbiorniczek},i odkreciłem srube odpowietrzająca wg opisu (nie sciągłem filtra i obódowy)zalałem płynem zakreciłem odpowietrznik dolałem do konca płynu odpaliłem i autko dostaje temperatury włancza sie wentylator z nawiewu wieje zimne powietrze i z biorniczka wylewa sie płyn (oczywiscie jak go odkrece).Co ja zrobiłem zle ,czy moze są jakies jeszcze odpowietrzniki bloku silnika co robic????
BoloSr - Czw Wrz 18, 2008 11:54
Temat postu: Re: [R414] Pilna sprawa
bolec0000 napisał/a:
w roverku nie było termostatu wiec kupiłem zamontowałem {przy okazji wymyłem zbiorniczek},i odkreciłem srube odpowietrzająca wg opisu (nie sciągłem filtra i obódowy)zalałem płynem zakreciłem odpowietrznik dolałem do konca płynu odpaliłem i autko dostaje temperatury włancza sie wentylator z nawiewu wieje zimne powietrze i z biorniczka wylewa sie płyn (oczywiscie jak go odkrece).Co ja zrobiłem zle ,czy moze są jakies jeszcze odpowietrzniki bloku silnika co robic????


a zrobiles dokladnei tak jak tu jest opisane :)

bolec0000 - Czw Wrz 18, 2008 12:08

dokładnie tak tylko nie odkrecałem obudowy filtra i jakiegos blenda (NIE WIE CO TO JEST)
Lechos - Czw Wrz 18, 2008 12:58

bolec0000 napisał/a:
nie odkrecałem obudowy filtra

jak wsadzisz lape to nie musisz.

bolec0000 napisał/a:
jakiegos blenda

jest to plastikowa dokladka pod zderzakiem Demontaz umozliwia lepsze dojscie do odkrecenia dolnego weza.
A czy przy odpowierzaniu czekales az zacznie leciec sam plyn bez babelkow powietrza? Odkrec jeszcze raz ta srube i niech sobie zleci troszke plynu, zakrec a potem przy rozgrzewaniu silnika uciskaj weze.

Brt - Czw Wrz 18, 2008 13:56

"Pilna sprawa" - nie bardzo oddaje istotę Twojego problemu - popraw proszę temat na zgodny z zasadami !
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017

giewu - Czw Wrz 18, 2008 14:44

bolec0000 napisał/a:
Co ja zrobiłem zle ... co robic????

a czy zalewałeś układ chłodzący z "włączonym" wewnątrz ogrzewaniem ? ;)

bolec0000 - Czw Wrz 18, 2008 16:48

nie było włączone ogrzewanie a powinni byc włączone ,chyba nie
thef - Czw Wrz 18, 2008 16:50

Bolec, zastosuj się proszę do prośby Brt i popraw temat.
giewu - Czw Wrz 18, 2008 17:18

bolec0000 napisał/a:
nie było włączone ogrzewanie a powinni byc włączone ,chyba nie

w momencie gdy masz zamknięty obieg płynu przez nagrzewnice istnieje możliwość niedokładnego odpowietrzenia układu podczas wymiany ... dlatego wymianę płynu powinno się zawsze dokonywać na suwakach/pokrętłach od ogrzewania w pozycji "włączony"