Zobacz temat - [Freelande] Kontrolka pasów, zgrzytanie z tyłu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelande] Kontrolka pasów, zgrzytanie z tyłu.

Searcher - Wto Wrz 23, 2008 20:48
Temat postu: [Freelande] Kontrolka pasów, zgrzytanie z tyłu.
To moj pierwszy post na forum, siedze tu juz jakis czas i bardzo sie ciesze ze w ogole znalazlem to miejsce. Takze witam wszystkich serdecznie.

Niedawno stałem sie posiadaczem Freelandera, rocznik 2000, 127k km przebiegu, wizualnie piekny, w przeliczeniu na PLN zapłaciłem okolo 12k, porownujac z cenami w kraju, to chyba okolo 50%.

Dopatrzyłem sie kilku drobnych usterek i zgodnie z zasada, jak sie dba to sie ma, chciałbym zrobic to jak najszybciej i cieszyc sie komfortowa jazda.

Po pierwsze i w sumie najwazniejsze, cos zgrzyta z tylu podczas mocniejszego skrecania na 1 lub wstecznym, nie jest to jakis ciagly zgrzyt itp, tylko takie jakby prześlizgnięcie sie czegos metalowego, chropowatego po czyms podobnym. Dzieje sie to tylko podczas parkowania i bardzo wolnej jazdy. Widziałem podobne problemy w innych tematach na tym forum, ale nie widzialem jeszcze jakiegokolwiek rozwiazania. Cos mi swita mechanizm roznicowy, ale raczej laikiem jestem w mechanice pojazdow.

Po drugie kontrolka pasow bezpieczeństwa pali mi sie na stałe, troche to denerwujace czerwone swiatlo na desce:) Na pewno nie pomaga zapiecie wszystkich pasow, cos gdzies nie laczy lub laczy za bardzo... gdzie zajrzec?

Po trzecie przelaczniki elektrycznych szyb z tylu nie dzialaja, wszystko dziala natomiast z panelu kierowny, czyli mechanizmy sa dobre... wiec moze bezpiecznik albo rozerwany kabel.

Generalnie to wszystko, reszta działa bez zarzutów. Samochod jest bardzo wygodny, wyje na wyzszych obrotach troszke:) ale juz taki jego urok. Spalanie 10l / 100km w jezdzie mieszanej w warunkach islandzkich... czyli za cieplo to tu nie jest. Zaskoczony jestem blachami, klimat wyjatkowo nie sprzyja karoserii w tym kraju, nie dosc ze sól zima to i latem z oceanu wieje sola, a sladow korozji nie widac nigdzie. Ogladajac mlodsze samochody (RAV4 na przyklad) widac bylo sporo sladow rdzy, szczegolnie w ramach drzwi i progach. Jak na razie moge go polecic:)

Jesli ktos ma jakiekolwiek sugestie, mial/ma podobne problemy, wie jak to sprawdzic, zreperowac, bede bardzo wdzieczny za wskazowki.

piter34 - Sro Wrz 24, 2008 12:40

Pomoże ktoś koledze?
Searcher - Sro Wrz 24, 2008 22:29

piter34 napisał/a:
Pomoże ktoś koledze?


Użyszkodnicy, zmobilizujcie sie:) Nie jest to moze pilne, bo po wczorajszym deszczu nic nie skrzypi:) ale z pewnoscia wroci wkrotce...

Brt - Sro Wrz 24, 2008 23:25

niestety freelandków nie ma za wiele na naszym forum :bezradny: , ale może ktoś coś .. ;)
SyntaX - Nie Lut 08, 2009 22:34

Co do pasów to pod fotelami są takie kostki zobacz czy nie sa poprzerywane kable i czy mają dobry styk.
Sprawdź czy gdzies kabel nie jest przetarty.
W Rave masz dokładnie rozpisane kostki, jak coś to pisz GG 2105400