Zobacz temat - [R416] Problemy z obrotami po czyszczeniu krokowca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problemy z obrotami po czyszczeniu krokowca

polakpolak29 - Pią Wrz 26, 2008 20:17
Temat postu: [R416] Problemy z obrotami po czyszczeniu krokowca
Mam problem z obrotami chodzi mi tutaj o to ze przy odpaleniu silnika obr. czasami rosną do ok 1200 i spadają do 1000 gdy nacisnę pedał gazu i odpuszczę to ponownie przez jakiś czas wskazówka zostaje na wartości 1200. I nie wiem za co teraz się zabrać ponieważ krokowiec był czyszczony, przepustnica również. Linka została nasmarowana tak profilaktycznie. Auto odpala za 1 razem, przyspieszenie jest ok.
Czytałem o sprężynkach w przepustnicy które u mnie są luźne może to jest problem??
przychodzi mi jeszcze jedna rzecz do głowy nie wiem czy to coś da ale zauważyłem ze można regulować napięcie linki a może mi się to tylko wydaje. Proszę o wyrozumiałość i pomoc.
A moze sam krokowiec jest walnięty ??
COS ZNALAZŁEM
http://www.motofakty.pl/a...u_jalowego.html

Konix - Pią Wrz 26, 2008 20:40

Miałem tak samo w 820. popuściłem troszeczkę linkę i teraz obroty schodzą do 750-800. Po odpuszczeniu gazu przez chwilę trzyma troszeczkę ponad 1100 obrotów, co bardzo uprzyjemnia jazdę w korkach. Oprócz tego pod dzwignią linki przy przepustnicy jest śrubka-zderzak którą regul;uje się domknięcie przepustnicy, jak popuszczenie linki nie zmniejszy wolnych obrotów obrotów spróbuj na niej wyregulować. Jeżeli to nie zadziała podepnij się pod T4 i wyreguluj.
polakpolak29 - Pią Wrz 26, 2008 20:45

Jutro zerknę pod maskę i zobaczę. Myślałem jeszcze o czujniku temperatury.
piter34 - Pią Wrz 26, 2008 21:11

polakpolak29, termostat sprawny?
polakpolak29 - Pią Wrz 26, 2008 22:44

TAk sprawny
eszet - Pią Wrz 26, 2008 23:01

A spróbuj minimalnie popuścić śrubki od krokowca.MINIMALNIE.
polakpolak29 - Pią Wrz 26, 2008 23:39

hmm zobacze jutro ale i tak nie sa na max przykręcone ale wszytko trzyma sie poprawnie
polakpolak29 - Sob Wrz 27, 2008 22:05
Temat postu: [r416si 97r]Problemy z obrotami po czyszczeniu krokowca
Witam ponownie chciałbym jak najmniej tutaj bywać i odwiedzać forum jeżeli chodzi o awarie samochodu no ale nie jest mi to dane. Problem polega na tym iż wyczyściłem krokowca jeden problem rozwiązałem(gasł po wcisnieciu sprzęgła), ale na jego miejsce pojawił się następny związany z biegiem jałowym który czasami zatrzymuje się na wartości 1200obr/min i nie chce spaść. Czytałem ze potrzeba trochę czasu zęby korkowiec się ustawił na nowo czy to od tego ??
Jadąc dzisiaj na 1 biegu usłyszałem dziwny dźwięk z pod maski ?? tak jak by coś chrupało no nie wiem jak opisać ten dźwięk.było to tylko raz i tylko prze 2 s. Przepustnica czyszczona była

unpredictablee - Nie Wrz 28, 2008 08:27

obroty te masz wysokie niezależnie kiedy odpalasz? czy silnik jest zimny czy juz gorący?
sTERYD - Nie Wrz 28, 2008 11:53

polakpolak29 napisał/a:
pojawił się następny związany z biegiem jałowym który czasami zatrzymuje się na wartości 1200obr/min i nie chce spaść.

skoro tylko czasami, to może nie dokładnie wyczyściłeś przepustnicę, lub krokowca, a może coś nie łaczy np przy czujniku temperatury silnika.... :hm:
czy to czasami to w jakichś konkretnych okolicznościach (np gdy silnik jest dość mocno rozgrzany, albo calkiem zimny, a może po przejechaniu po dziurach?) czy kompletnie losowo ??

polakpolak29 - Nie Wrz 28, 2008 12:17

na zimnym 1200obr/min
na ciepłym 1000obr/min
jednak czasami na ciepłym zawieszają sie na 1500obr/min i musze lekko dodac gazu i wtedy spadają do wartosci 1000obr/min mowa cały czas o biegu jałowym

polakpolak29 - Nie Wrz 28, 2008 12:21

a wiec problem ten pojawia sie przy rozgrzanym silnku.
Po lekkim dodaniu gazu obr wracają do wartosci 1000 obr/min które i tak są wysokie jak na bieg jałowy.

eszet - Nie Wrz 28, 2008 13:27

No to powiem Ci,że ja też tak miałem po czyszczeniu.Samo przeszło :razz:
kolin - Nie Wrz 28, 2008 15:36

Plastikowa przepustnica która lubi się przycinać po prostu... na tym bym się również skupił
polakpolak29 - Nie Wrz 28, 2008 16:14

a wiec jedynie rozwiązanie to wymiana na nową?? :sad:
giewu - Pon Wrz 29, 2008 09:38

polakpolak29 napisał/a:
Po lekkim dodaniu gazu obr wracają do wartosci 1000 obr/min które i tak są wysokie jak na bieg jałowy

proponowałbym Ci jeszcze przeczyścić przepustnicę, bo podejrzewam, że tego nie zrobiłeś ...

etimark - Pon Wrz 29, 2008 19:36

Spróbuj zrobić taki manewr: poluzuj potencjometr dwie śrubki torksy, i w granicach tego luzu poruszaj potencjometrem chodzi tu o położenie zerowe przepustnicy. może być przesunięcie potencjometru względem przepustnicy.
polakpolak29 - Pon Wrz 29, 2008 21:22

Sprawdze i to :smile:
yoonior - Wto Wrz 30, 2008 16:08
Temat postu: Re: [r416si 97r]Problemy z obrotami po czyszczeniu krokowca
polakpolak29 napisał/a:
Problem polega na tym iż wyczyściłem krokowca jeden problem rozwiązałem(gasł po wcisnieciu sprzęgła), ale na jego miejsce pojawił się następny związany z biegiem jałowym który czasami zatrzymuje się na wartości 1200obr/min i nie chce spaść. Czytałem ze potrzeba trochę czasu zęby korkowiec się ustawił na nowo czy to od tego ??


Mnie silnik krokowy zwiariował przedwczoraj - zawieszające się obroty, jałowy falujący albo około 150obr/min (a mam metalową przepustnicę). Byłem dzisiaj w serwisie, p. Paweł z Klinów przeczyścił przepustnice i silniczek krokowy. Niestety po zamonotwaniu krokowca i podpięciu komputera do auta (zdaje się żeby ustawić poziom jałowego itp.), obroty szybowały na 4000obr/min :(

Ciekawe - ale pomogło odpięcie akumulatora na 5min, reset komputera. Po takiej procedurze, wszystko wróciło do normy i na razie (odpukać) jeździ się normalnie.

Może tobie też to pomoże?

kamil_luczak - Wto Wrz 30, 2008 16:13

U mnie strasznie obroty falowaly, i sie zacinaly nawet na 2tys. Wyczyscilem wszystk oco siedalo przy przepustnicy troche jeszcze sie kaszanilo i po pewnym czasie przestalo :) NO ale to tak jak pisza. Plastikowa przepustnica to jej wina
piter34 - Pon Paź 06, 2008 15:10

yoonior napisał/a:
Ciekawe - ale pomogło odpięcie akumulatora na 5min, reset komputera.

W ten sposób nie da się "zresetować" komputera w silnikach serii K. :roll:

kostas - Pon Paź 06, 2008 15:59

no ja przymierzam się do czyszczenia krokowca, zebym tylko nie miał póxniej z ty problemów. :)
giewu - Pon Paź 06, 2008 19:02

kostas napisał/a:
no ja przymierzam się do czyszczenia krokowca, zebym tylko nie miał póxniej z ty problemów. :)

wystarczy, że dokładnie zapoznasz się z instrukcją z naszej strony głównej ;)

cin1 - Wto Paź 07, 2008 19:42

dzyszczenie krokowca to bołka z maslem, tez dygalem ale poszlo bez problemu, tylko jest kiepskie dojscie do sroby od stronykolektora, ja poodpinalem kilka rurek i poszle szybko i sprawnie- a wiez mi ze w srodku w silniczku byla istna smola. POWODZENIA
[/list]