Zobacz temat - [R600] Ogrzewanie tylniej szyby nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Ogrzewanie tylniej szyby nie działa

BarniLee - Nie Wrz 28, 2008 23:27
Temat postu: [R600] Ogrzewanie tylniej szyby nie działa
Witam wszystkich po długim nie odwiedzaniu forum a to było związane z tym ze mnie nie byłem w kraju i nie miałem neta.
Mój problem polega na tym ze zainspirowany postem o wymianie podświetlenia zegarów zabrałem się do tego kupując czerwone żaróweczki i UV diody.po wymianie wszystkiego i spojrzeniu na dość mierny wynik mojej ciężkiej pracy(nie zadowolił mnie aż tak bardzo).A po zmontowaniu wszystkiego na gotowo nie mam wogóle podgrzewania tylnej szyby i światła przeciw mgielnego.podświetla mi się jedynie przycisk od ogrzewania szyby i tyle jeśli chodzi o użyteczność tych 2 przycisków na tą chwile.nie wiem wogole co teraz mogę zrobić żeby to spróbować naprawić itp...liczę na jakieś propozycje albo cuś.sprawdzałem bezpieczniki i wyglądają na w miarę o.k. choć mój ang. nie pozwala mi na stwierdzenie że dobrze sprawdzałem.

Proszę o pomoc gdyż zaczyna się taka dosyć nieciekawa pora a bez ogrzewania tylnej szyby może być ciężko.

giewu - Pon Wrz 29, 2008 08:11

BarniLee napisał/a:
sprawdzałem bezpieczniki i wyglądają na w miarę o.k. choć mój ang. nie pozwala mi na stwierdzenie że dobrze sprawdzałem

za ogrzewanie tylnej szyby odpowiadają bezpieczniki:
- numer 7 (7,5A) w skrzynce bezpieczników w kabinie ...
- numer 17 (40A) w skrzynce bezpieczników pod maską
... sprawdź je najpierw bardzo dokładnie

BarniLee - Pon Paź 06, 2008 18:15

Bezpieczniki sprawdzilem(wydawały sie dobre ale i tak wymieniłem je na nowe)nadal nie działa.ma ktoś jakaś rade dla mnie co mógłbym zrobić?albo jakie przewód odpowiada za zasilanie które dochodzi do przycisku tylniej szyby/swiatła przeciwmgielnego.bo jakoś rave nie jest moim najlepszym przyjacielem(nie wystarczający zasób słów z ang...).
Z góry dzięki.

NEOSSS - Wto Paź 07, 2008 11:09

BarniLee, do ogrzewania tylnej szyby idzie cieniutka wiazka z zielona kostka ktora wchodzi w ogolna wiazke. Ja bym sprawdzil na Twoim miejscu jak sie maja kable pod boczkami z tylu przy szybie oraz blaszki
pgrad - Wto Paź 07, 2008 11:49

Jeżeli wymieniałeś żarówki, to pewnie rozpinałeś różne kostki, weź jeszcze raz wszystko posprawdzaj. Może nie zauważyłeś jakiejś kostki przy składaniu i jej po prostu nie złączyłeś.
cin1 - Wto Paź 07, 2008 19:18
Temat postu: wiem
Jezeli sprawdziles wszystko i nadal nic, sprawdz bardzo dokladnie druciki na szybie i zlokalizuj, mieszczelnosc. jezeli znajdziesz szpare, kup w sklepie specjalny "lakier do paznokci" ktory ma dzialanie laczenia przepalonych drutow, oklej szybe w miejscu nieszczelnosci i zamaluj tym lakierem po 24 h bedzie gotowe. Spytaj dokladnie w sklepie jak to nanosic. powodzenia
BarniLee - Sro Paź 08, 2008 18:21

jutro bede jeszcze kombinowal bo nie mam czasu.jak wezme i posprawdzam wszystko to dam znac.tylko martwi mnie to ze oprucz szyby takze przeciw mgielne swiatlo nie dzaiala(przycisk).i czy to jakiegos powiazania nie ma...?
NEOSSS - Czw Paź 09, 2008 09:57

BarniLee, Jezeli nie dzialaj oba przyciski moze to znaczyc ze nie podlaczyles kostek zielonych lub jakis bezpiecznik sie spalil
berserker8888 - Wto Lut 16, 2010 21:53

Mam dokladnie identyczny problem jak kolega. Jako, ze nie zostal rozwiazany odswiezam temat. Rowniez wymienialem zarowki w liczniku a po skreceniu wszystkiego nie dziala podgrzewanie tylnej szyby. Tzn swiatelko swieci ale szyba nie grzeje. Z kolei przeciwmgielne nie swieci. Czy jest mozliwosc, ze przy skladaniu podpiolem na odwrot podgrzewanie szyby i przeciwmgielne??

[ Dodano: Wto Lut 16, 2010 21:53 ]
Nikt nie wie?? :cry: