Zobacz temat - [R600] Problem z obrotami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Problem z obrotami

TipToe - Wto Wrz 30, 2008 15:38
Temat postu: [R600] Problem z obrotami
witam mam taki problem jak przejade samochodem ok.30 km i stane np na swiatlach to samochod dziwnie szarpie i obroty troche skacza jaka moze byc przyczyna?
farek - Wto Wrz 30, 2008 15:49

dołączam sie do pytania.. problem mam podobny a przedstawione juz wczesniej na forum nie są daja odpowiedzi.
sprecyzuje moze troche... Na rozgrzanym silniku po zdjęciu nogi z gazu obroty nie spadają do normalnego stanu tylko wieszaja sie 1100 rpm. po chwili dopiero spadaja do normalnego stanu. Na światłach albo na skrzyżowaniu to występuje przede wszystkim.

Brt - Wto Wrz 30, 2008 15:56

hmmm to chyba dwie różne sprawy. Falowanie obrotów jest dość czesto spotykane i ... nie przypominam sobie takiego 100% przetestowanego sposobu naprawy. Jednym pomagało sprawdzenie wiązki przewodów innym regulacja kąta wtrysku. Co do wieszania sie obrotów to hmm zobaczę jak jest u mnie heh :hmm:
Chester - Wto Wrz 30, 2008 16:23

ELMA i farek, kody błędów to podstawa wtedy możemy gdybać:)

ELMA, dziwne rzeczy wyprawiaja sie porogrzaniu silnika czy non stop??jesli po rozgrzaniu to mozliwe cze czujnik temp. silnika lub, a i także czujnik temp. paliwa (tak bylo wjednym z moich R )

Narzond - Wto Wrz 30, 2008 17:19

przyczyna nie opadających do dołu obrotów to u mnie była przetarta wiązka przewodów do pompy, jedna żyła całkowicie, a falowanie to czujnik temp paliwa w pompie
farek - Wto Wrz 30, 2008 18:53

błedy sprawdzałem wcześniej i nic nie wykazało ...
NEOSSS - Sro Paź 01, 2008 11:53

Sprawdzcie wiazke oraz uklad paliwowy
TipToe - Sro Paź 01, 2008 15:06

Chester napisał/a:
ELMA i farek, kody błędów to podstawa wtedy możemy gdybać:)

ELMA, dziwne rzeczy wyprawiaja sie porogrzaniu silnika czy non stop??jesli po rozgrzaniu to mozliwe cze czujnik temp. silnika lub, a i także czujnik temp. paliwa (tak bylo wjednym z moich R )

po rozgrzaniu silnika ale nie zawsze dzis zrobilem 20 km na rozgrzanym silniku i nic chodzil ok ale pozniej wracajac stanalem pod domem i juz skakaly obroty
Moj problem nie jest chyba taki sam jak farka bo jemu powyzej 1100obr skakalo mi z normalnych skacze troche ale szarpie samochodem

Narzond - Sro Paź 01, 2008 15:11

sprawdź wiązkę a jak nie to czujnik temperatury paliwa
oparek - Sro Paź 01, 2008 20:51

Miałem taki problem jedna z przyczyn był brudny bak (auto z Holandii) jak był bak zalany mniej niż do polowy to obroty skakały, nawet gasł. Dobrze tez byłoby sprawdzić przewody bo ja u siebie znalazłem sporo po nadtapianych, jest tez taka wtyczka przy silniku która u mnie lubiła się rozłączać najlepiej dokładnie obejrzeć okablowanie wokół