Zobacz temat - [R216 1.6Si 97r] problem ze skrzynią
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 1.6Si 97r] problem ze skrzynią

ryb_ - Sro Paź 01, 2008 12:31
Temat postu: [R216 1.6Si 97r] problem ze skrzynią
Witam to mój pierwszy post.
Teściowej padła skrzynia w autku. nie ma 5-ego biegu. miała już to robione kiedyś a problem się pojawia co jakiś czas. mechanik stwierdził ze lepiej wymienić skrzynie. jak mam znaleźć odpowiednia skrzynie.

padło tez sprzęgło jak dobrać odpowiednie i może podpowiecie gdzie można tanio kupić.

Ostatnią rzeczą jest poduszka pod silnik..lewa , górna tak jak wyżej gdzie można kupić

przepraszam jeśli powieliłem jakiś temat lub naśmieciłem postem

czekam na jakaś pomoc

pozdrawiam

kostas - Sro Paź 01, 2008 12:46

W każdym sklepie motoryzacyjnym jak podasz model samochodu, rocznik i jaki masz silnik to będa wiedzieli jakie czesci Ci dac zamienne, ewentualnie jak masz wymontowane te cześci to po numerze czesci poszukaj zamienników.
ryb_ - Sro Paź 01, 2008 13:05

ale skrzyni raczej nie bede w sklepie kupowal bo przekroczy to koszt auta (slowa mechanika).
kostas - Sro Paź 01, 2008 13:32

http://allegro.pl/search....&category=50871 Zobacz sobie tutaj jest kilka skrzyni.
ryb_ - Sro Paź 01, 2008 14:02

a pasuje skrzynia z jakis innych aut??? a jezeli tylko od rovera to czy tylko od 216?
kostas - Sro Paź 01, 2008 14:22

No z aut, które mają takie same silniki, to ju zzalezy jaki masz konkretnie silnik, podałem Ci linka do allegro zobacz tamte skrzynie.
giewu - Sro Paź 01, 2008 14:36

kostas napisał/a:
to ju zzalezy jaki masz konkretnie silnik

przecież kolega w tytule tematu wpisał zgodnie z regulaminem jaki ma silnik :cool:
Ryb@ napisał/a:
jak mam znaleźć odpowiednia skrzynie

szukaj skrzyni R65 5C37, link podał Ci już kolega kostas ...
Ryb@ napisał/a:
padło tez sprzęgło jak dobrać odpowiednie i może podpowiecie gdzie można tanio kupić.

u Tomiego ? :mrgreen:
Ryb@ napisał/a:
Ostatnią rzeczą jest poduszka pod silnik..lewa , górna tak jak wyżej gdzie można kupić

u Tomiego ? :mrgreen:
Ryb@ napisał/a:
a pasuje skrzynia z jakis innych aut??? a jezeli tylko od rovera to czy tylko od 216?

prawie cała seria K w ROVERkach ma takie skrzynie, poczytaj sobie Techniczny FAQ ...

piter34 - Pon Paź 06, 2008 17:54

Ryb@ napisał/a:
a pasuje skrzynia z jakis innych aut??? a jezeli tylko od rovera to czy tylko od 216?

Skrzynie biegów o oznaczeniu MA stosowane w autach koncernu PSA (Peugeot-Citroen)...

Który raz ja to piszę? :roll:

giewu - Pon Paź 06, 2008 19:01

piter34 napisał/a:
Który raz ja to piszę? :roll:

kolejny :rotfl:

Brt - Wto Paź 07, 2008 16:02

i nie ostatni :haha: chociaż właściwie to :| :???: ;)