Zobacz temat - [MG ZS] Jaki duży zbiornik LPG wejdzie ...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Jaki duży zbiornik LPG wejdzie ...

BoloSr - Czw Paź 02, 2008 11:59
Temat postu: [MG ZS] Jaki duży zbiornik LPG wejdzie ...
.. w koło zapasowe i gdzie macie zawory tankujące. A moze zawor wejdzie tam gdzie wlew paliwa ?? ?
piter34 - Czw Paź 02, 2008 12:16

Ja mam zawór w zderzaku po tej samej stronie co wlew paliwa. W R200 miałem pod klapką. Wtedy jest mniejszy wlew gazu i do tego trzeba wozić ze sobą specjalny adapter. Przed tankowaniem należy wkręcić adapter do wlewu pod klapką.

Minusem umieszczania wlewu LPG pod klapką wlewu paliwa jest to, że podczas tankowania podłączony wąż powoduje powstawania dosyć solidnych obciążeń/naprężeń w błotniku (tak mówili mi gaziarze). Taki błotnik robi się mniej wytrzymały. Poza tym robienie dodatkowych otworów w błotniku może spowodować szybsze pojawienie się rdzy w tym miejscu.

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 12:17 ]
W R200 w koło wchodzi zbiornik 42l i pewnie podobny wejdzie do MG ZS (no może 45 da się upchać). W R600 mam zbiornik 45.

BoloSr - Czw Paź 02, 2008 12:43

No mnie to samo mowili koledzy jak montowalem LPG w Punto II ze tam da sie zamontowac ale sie cos oslabia ale gazownik sam to zaproponowal takie rozwiazanie i dzieki Bogu 3 lata tak sie bujalem i nic sie ni popsulo a przynajmniej nie ma tego wlewu na wierzchu i moze w tym wypadku tak samo bedzie bede musial z nim pogadac :)
A butla jakby tak weszla to by bylo dobrze przynajmniej co chwile bym nie musial tankowac ale moze wejdzie 45 zobaczymy :)


PS a gdzie najlepiej zapodac przelacznik od LPG ?? ???

piter34 - Czw Paź 02, 2008 12:49

BoloSr napisał/a:
PS a gdzie najlepiej zapodac przelacznik od LPG ?? ?? ?

To już wg upodobań właściciela, ale rozsądnie jest chyba obok el. regulacji lusterek.

BoloSr - Czw Paź 02, 2008 12:55

piter34 napisał/a:
BoloSr napisał/a:
PS a gdzie najlepiej zapodac przelacznik od LPG ?? ?? ?

To już wg upodobań właściciela, ale rozsądnie jest chyba obok el. regulacji lusterek.


masz racje i o tym samym teraz pomyslalem :) w koncu bedzie tam do klekcji pstryczek elektyczek :)