Zobacz temat - [MG ZT] Dziwny pisk przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Dziwny pisk przy ruszaniu

porek333 - Sro Paź 08, 2008 00:27
Temat postu: [MG ZT] Dziwny pisk przy ruszaniu
Witam.Juz kiedys zgłaszałem sie z tym problemem ale nie dostalem zadnej odpowiedzi a problem sie nasilił.A chodzi o pisk,slychac go tylko na zimnym silniku podczas ruszania a szczagulnie jak ruszam na wstecznym to baaardzo slychac ale juz po 2,3 min.nie mozna tego powtóżyc.Nie wiem co to moze byc bo pasek od wspomagania i klimatyzacji były wymieniane i dotego jeden napinacz.Szukalem na forum ale nie widzialem nic o pisku podczas ruszania.Jak gdy by ktoś wiedział to prosze o podpowiedz.Z góry dzięki
coldmanns - Czw Paź 09, 2008 23:56

Jest kilka możliwości:

1. Pasek klinowy
2. Luźny pasek klinowy
3. Luźny pasek od wspomagania/klimatyzacji

Jeszcze pytanie.
Czy nie wymienialeś przypadkiem sobie klocków hamulcowych?
One powodują taki pisk.
Sprawdz to tak.
Jedź prosto i jak zacznie piszczeć, to zaobserwuj, czy przy skręcie kierownicą pisk ustaje. Jeśli tak, to klocki hamulcowe Ci piszczą.

Szerokości!

porek333 - Pią Paź 10, 2008 01:07

paski od wspomagania i od klimatyzacji napewno nie bo ostatnio przy nich robilem i wiem ze napewno nie moga byc one,klocki raczej tez poniewaz ten pisk jest bardzo slyszany tylko na samym początku zaraz po odpaleniu auta jak wżucam wsteczny puszczam sprzeglo i dodaje wiecej gazu to słychać ten pisk ale jak juz samochodem pojeżdże pare min.to juz nie mozna tego powtóżyć,może ten pasek klinowy ale jak ,co i dlaczego???
coldmanns - Pią Paź 10, 2008 01:19

no to raczej pasek klinowy.
Jak - poprostu.
Dlaczego: dwie opcje
1. Luźny (naciągnął się ze starości)
2. Mokry/wilgotny

Sprawdź ręką czy pasek nie jest luźny.
Ja na niego stawiam!
Zapewne piszczy też jak najedziesz na wodę (ale na to nie ma regóły).

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 01:21 ]
W zasadzie to jestem pewny ze to klinowy.
Sam piszesz ze jak chwilke pojezdzisz to przestaje piszczeć. Poprostu schnie w tym czasie i milknie.
Daj znać co ustaliłeś!

Zukowaty - Pią Paź 10, 2008 01:25

Nie wydaje mi sie ze to bedzie pasek...
porek333 napisał/a:
a szczagulnie jak ruszam na wstecznym to baaardzo slychac


Mozesz opisac ten pisk? Jest ciagly czy przerywany? Zgrywa sie rytmicznie z jakims mechanizmem auta? Przychodza mi do glowy naruszone poduszki.Ruszasz w tyl i cala jednostka napedowa sie rusza i cos o cos moze trzec. Jak mozesz to nagraj jak piszczy i wrzuc moze na Wrzute.pl albo Youtube

coldmanns - Pią Paź 10, 2008 02:45

Zukowaty, jak rusza na wstecznym to zapewne jak rusza z parkingu z pracy albo z domu, wiec autko musialo troche postac.
Jezeli przestaje po kilku min to znaczy ze wyschnal pasek i przestal piszczec. Jak bylo by cos nie tak z punktu widzenia tarcia to piszczalo by caly czas.

Zukowaty - Pią Paź 10, 2008 02:58

Dlatego wlasnie chce zeby porek333 opisal dokladniej co sie dzieje.Jak pasek to super.Dziwi mnie tylko ze napisal ze szczegolnie na wstecznym
porek333 - Sob Paź 18, 2008 18:22

sorki ze wczesniej nie odpisywalem ale mialem problem z siecią.Ogolnie zecz biorąc to normalny pisk trwa chwile wydaje mi sie ze to ten pasek jutro go sprawdze!~Równiez jest słyszalny podczas wolnej jazdy jak ruszam samochód powoli wżucam już 2kę wciskam gaz a minimalnie popuszczam sprzegło to tez słychac pisk.
Nie sprawdzałem tego bo dopiero co pozbyłem sie innego problemu obroty mi wzrastały ale po podłączeniu do komputera wykazało ze to czujnik temperatury czyli problem rozwiązany.
A pasek sprawdze jutro to dam znac

Paul - Nie Paź 19, 2008 20:17

porek333 napisał/a:
minimalnie popuszczam sprzegło to tez słychac pisk.

Spróbuj zlokalizować, skąd ten pisk dochodzi. Obawiam się, że to może być umierający docisk sprzęgła :(

coldmanns - Pon Paź 20, 2008 02:36

wąpię aby to był docisk sprzęgła skoro tylko na pierwszych dwuch biegach slychać pisk i na wstecznym. Gdyby był to docik to slyszalny pisk był by na każdym biegu i przy puszczaniu pedału sprzęgła.