Zobacz temat - [R400] Alufelgi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Alufelgi

farek - Czw Paź 09, 2008 16:40
Temat postu: [R400] Alufelgi
tak tak.. temat poruszany setki razy... ale chodzi mi o to ze mam w domu konkretne felgi firmy BSS. Podają ludzie rózne wymiary ale ja zupełnie nie wiem o co tam chodzi.
dokładnie jest to ten rodzaj :
http://moto.allegro.pl/it..._e30_4x100.html

są tam na niej wymiary takie jak et45 i 6J. Nie wiem co to za oznaczenia i czy moge je zamontować do swojego rovera. rozstaw oczywiscie 4x100.
Juz je zakładałem na próbe i wszystko ok tylko nie wiem czy moge na nich bezpiecznie jeździć..

Tomi - Czw Paź 09, 2008 21:30

ET fabryczne to chyba 44 (jeśli dobrze pamiętam), więc milimetr do wewnątrz nie powinien zaszkodzić, jeśli felga dobrze przelega do do bębna/tarczy i masz do nich dobre śruby, to wszystko powinno być o.ki.

... tylko ten wzór jak ze starych VW-enów :(

farek - Czw Paź 09, 2008 21:37

ok dzieki :ok:
powiedz mi tylko jeszcze co to jest to 6J? bo wiem ze fabrycznie ma być 5,5J i czy to nie zrobi jakiejś różnicy?

wzór no trudno ;p takie mam to załoze ;)

Tomi - Czw Paź 09, 2008 21:51

szerokość felgi.

Ach, zapomniałem, że ona oprócz tego jest jeszcze szersza.

Załóż koło na przód i sprawdź czy nie ociera gdzieś o nadkole przy skręcie. Może się zdażyć, że przy maksymalnych skrętach będzie gdzieś obcierać.

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 21:55 ]
W sensie od środka

farek - Pią Paź 10, 2008 13:30

ok rozumiem.. to juz sprawdzałem i było wszystko ok więc wiosną juz jak zakupir opony do tyche felg bede mógł je założyc. dzieki za pomoc :ok:
Tomi - Pią Paź 10, 2008 16:55

Sprawdź z oponą
farek - Sob Paź 11, 2008 10:58

z oponą oczywiście sprawdzałem bo są na nich jakies opony tylko płótno z nich juz wychodzi i nie da rady sie na tym poruszać,
Zukowaty - Sob Paź 11, 2008 11:26

A taki zeby kolege uswiadomic to ET oznacza odleglosc od powierzchni przylegania kola do tarczy (bebna) do zewnetrznej strony kola lub jak kto woli odleglosc od wewnetrznej do tej samej powierzni przylegania. Z koleji J6 to szerokosc felgi podana w calach,w tym przypadku 6".Pozdrawiam
farek - Sob Paź 11, 2008 13:59

o widzisz, moja wiedza stała sie bogatsza o te informacje ;) :ok: