Zobacz temat - [Freelander] Ciężko odpala na zimnym silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Ciężko odpala na zimnym silniku

Dolt - Sob Paź 11, 2008 21:38
Temat postu: [Freelander] Ciężko odpala na zimnym silniku
Witam
Co prawda to nie ja mam taki problem ale kolega mnie poprosił więc napiszę.

Otóż musi kilka razy zakrecić rozrusznikiem aby odpalił ale nie zawsze. Czasami stoi tydzień i odpala bez problemu.
silnik jest ciepły, odpala odrazu.
Pompowanie gruszką nic nie daję, ma ktoś jakieś sugestie??

A i czy da rady jakoś samemu sprawdzić błędy silnika jak w SDi??

Brt - Sob Paź 11, 2008 21:41

moze warto zacząć od sprawdzenia przekaźnika świec żarowych ??
fixian - Pon Paź 13, 2008 19:28

Witam. Gdzie można znaleść ten przekaźnik ??
Darcun - Wto Paź 21, 2008 12:25

witaj -podłącz kontrolkę(żaróweczke do 1 swiecy) i zobacz czy sie zapali -wtedy bedziesz wiedzial czy jest napiecie czy nie jezeli jest to sprawdz swiece a jezeli nie to najpierw bezpiecznik a potem przekaznik :wink: taka to jest kolejnosc

[ Dodano: Wto Paź 21, 2008 12:30 ]
sorki nie przeczytalem dokladnie postu--moze to byc pompa wtryskowa (zaworek zwrotny) sprobuj zalozyc zaworek zwrotny na przewod doprowadzajacy paliwo do pompy (kosz jakies 50 zl)pozdrowionka

Mariusz418 - Wto Paź 21, 2008 12:35

WITAM

A TAK MOŻE USAWIENIE KONTA WTRYSKU / PRZEZ PRZYPADEK NIE BYŁ PASEK WYMIENIANY ?

POZDRAWIAM

fixian - Sob Paź 25, 2008 20:44

hej sprawdziłem żarówka i zapala sie i gasnie w równych odstępach wiec chyba jest ok. Przekaźnik i bezpiecznik w takim razie jest tez ok. Mam juz założony zaworek zwrotny i jest to samo wiec chyba mi pozostało sprawdzenie świec ale czy jeśli by były uszkodzone to czy palił by ? Z tego co zauważyłem nie odpala po postoju dłuższym nic 15 godzin wychodzi na to ze jak silnik jest juz zimny. Z kąd moge sciągnać manuala po polsku do tego autka bo nie moge nigdzie znalesc ?? pozdr Marcin
skalus102 - Pią Sty 02, 2009 09:48

Na trzech świecach by palił, na dwóch też mi odpalał przy ok 0 stopni (ale silnik przez chwile "kulał"). Jeśli po dłuższym postoju to na 90% cofa sie paliwo.
cactooz - Sob Sty 03, 2009 17:57

skalus102 napisał/a:
Na trzech świecach by palił, na dwóch też mi odpalał przy ok 0 stopni (ale silnik przez chwile "kulał"). Jeśli po dłuższym postoju to na 90% cofa sie paliwo.


A ja stawiam na świece. Wykręć wszystkie zawiń drutek na główce i do akumulatora + masa na akumulatorowy - i zobaczysz. Uwaga na palce :-) Kiedys w kangoo grzała mi tylko jedna i nawet przy -5 ciężko ale zapalał. Jesli nie to to stawiam na wtryskiwacze. Jak juz zapala to czy przy "przegazówie" mocno dymi? Czy zaraz po zapaleniu tez mocno dymi? Daj znać.

HUBI - Sob Sty 03, 2009 20:27

Możesz też spróbować wymienić zawór przelewowy pompy wtryskowej :lol: często pomaga.