Zobacz temat - [R45] Dźwięki jak ze starej kanapy... Sprężyna?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Dźwięki jak ze starej kanapy... Sprężyna?

siny - Nie Paź 19, 2008 22:34
Temat postu: [R45] Dźwięki jak ze starej kanapy... Sprężyna?
Dzisiaj z przedniego zawieszenia zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki, można je opisać jako skrzypienie. Dźwięki wydobywają się z okolic prawej przedniej sprężyny i to ją podejrzewam... Nie mam gdzie podnieść Roverka aby to sprawdzić. Czy nie wiecie gdzie leży przyczyna?
krystianshoota - Pon Paź 20, 2008 04:16

U mnie skrzypiał sworzeń wahacza dolnego. Skrzypiało przy nacisku lub skręcaniu kołem, z różnym natężeniem w zależności od pogody, wilgotności. Koszt zakupu ok 50 zł.
Brt - Pon Paź 20, 2008 12:19

krystianshoota napisał/a:
U mnie skrzypiał sworzeń wahacza dolnego. Skrzypiało przy nacisku lub skręcaniu kołem, z różnym natężeniem w zależności od pogody, wilgotności.

U mnie także zależało od kąta padania promieni słonecznych na nos kierowcy :mrg: ;) Ale ogólnie to prawdopodobnie sworzeń skrzypi. Spróbuj coś "ala WD40" lub inne smarowidło psiknać do niego i jak przestanie skrzypieć, to będziesz znał przyczynę ;)

siny - Pią Paź 24, 2008 13:06

Zanim zacząłem na niego chuchać i dmuchać problem sam się wziął i rozwiązał... :roll:
Zwyczajnie przestały wydobywać się dziwne dźwięki i jak na razie temat uważam za zakończony :cool: .
Dzięki za podpowiedzi.