Zobacz temat - [R214i 98] Muli na pełnym baku a z 3 osobami nie. Dlaczego?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 98] Muli na pełnym baku a z 3 osobami nie. Dlaczego?

memphisto - Sro Paź 22, 2008 21:16
Temat postu: [R214i 98] Muli na pełnym baku a z 3 osobami nie. Dlaczego?
Witam, niedawno miałem temat o tym, że mi muli i w ogóle malutko mocy, nie czuć jej

Problem ciągle występował aż do dziś, gdy wskazówka była już poniżej 1/4 baku nagle wszystkie dolegliwości mu minęły w aucie było nas 3 a on jechał lepiej niż na np. 1/3 baku i ja sam bądź połowie baku i ja sam..

Dlaczego auto przy małej ilości benzyny + 3 osoby targa a przy np. połowie baku i kierowcy muli?

Paliwo tankuję non stop te same - BP zalałem go do pełna i mulił, mulił... dobiega po mału czas tankowania a on ma moc...

Mało tego dolałem mu 5 litrów, żeby sprawdzić bo jechałem w malutką trasę i przez pierwsze 40 km mulił a później znów jak wskazówka weszła na właściwe pole, zaczął zaiwaniać aż miło i silnik moim zdaniem się cichszy zrobił.

Boncky - Sro Paź 22, 2008 21:33

pierw potankuj gdzie indziej, i zalej go czyms lepszym, moze jakis syf masz? a moze to tylko ci sie tak wydaje ? moze kable ? moze swiece ? wiele jest mozliwosci, pierw wyklucz benzynke, mialem to samo w punto i okazalo sie ze święconkę lałem :)
oprawca_1978 - Sro Paź 22, 2008 21:36
Temat postu: Re: [R214i 98] Muli na pełnym baku a z 3 osobami nie. Dlacze
memphisto napisał/a:
Witam, niedawno miałem temat o tym, że mi muli i w ogóle malutko mocy, nie czuć jej

Problem ciągle występował aż do dziś, gdy wskazówka była już poniżej 1/4 baku nagle wszystkie dolegliwości mu minęły w aucie było nas 3 a on jechał lepiej niż na np. 1/3 baku i ja sam bądź połowie baku i ja sam..

Dlaczego auto przy małej ilości benzyny + 3 osoby targa a przy np. połowie baku i kierowcy muli?

Paliwo tankuję non stop te same - BP zalałem go do pełna i mulił, mulił... dobiega po mału czas tankowania a on ma moc...

Mało tego dolałem mu 5 litrów, żeby sprawdzić bo jechałem w malutką trasę i przez pierwsze 40 km mulił a później znów jak wskazówka weszła na właściwe pole, zaczął zaiwaniać aż miło i silnik moim zdaniem się cichszy zrobił.


Sugerujesz zatem, że wskaźnik poziomu paliwa ma bezwzględny związek z rozbieżnością mocy silnika? Ojezu, takich związków to ja jeszcze nie słyszałem.
To tak samo, jakby od poziomu promieniowania izotopu jodu na Syriuszu wzrastało poparcie dla KimIrSena.

michone - Sro Paź 22, 2008 22:13

jeszcze zeby bylo odwrotnie to bym wskazal pompe paliwa, znam przypadki ze jak w baku nie ma polowy paliwa to autko nie jedzie :P
memphisto - Sro Paź 22, 2008 23:29

kurde ale serio też się zdziwiłem i postanowiłem sprawdzić , jedyne czego nie wymieniałem w filtr paliwa i kable świece i cała elektryka już wymienione, jutro mam wizyte z kabelkami i filtrem paliwa więc jak tylko dostanę go z powrotem to zaleje na maxa i zobaczę co będzie może po prostu kable lepiej załapały w tym momencie jutro obiektywną opinię wyrażę : )