Zobacz temat - [R75] Prawa str. nie grzeje ? Rozwiązanie .
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Prawa str. nie grzeje ? Rozwiązanie .

wczerniec - Nie Paź 26, 2008 15:57
Temat postu: [R75] Prawa str. nie grzeje ? Rozwiązanie .
witam mam climatronik , a problem wygląda tak : lewa strona czyli od kierowcy działa poprawnie natomiast z prawej strony , ustawie niską temp. to leci zimne powietrze ale jak ustawie na maxa ' HI' to leci delikatnie letnie powietrze nie tak gorące jak w lewych nawiewach, co to może byc proszę o pomoc .
arczi83 - Nie Paź 26, 2008 16:25

wczerniec napisał/a:
witam mam climatronik , a problem wygląda tak : lewa strona czyli od kierowcy działa poprawnie natomiast z prawej strony , ustawie niską temp. to leci zimne powietrze ale jak ustawie na maxa ' HI' to leci delikatnie letnie powietrze nie tak gorące jak w lewych nawiewach, co to może byc proszę o pomoc .

Nie wiem jak to jest w przypadku R rozwiązane, ale na pewno powietrze leci przewodami od wentylatora i nagrzewnicy, więc na początek proponuje posprawdzać te przewody czy któryś nie spadł lub sie poluzował i powietrze trafia nie tam gdzie powinno czyli do kratek wentylacji.

wczerniec - Nie Paź 26, 2008 20:57

no tak ale jak by spadł jakiś przewód to raczej by nie dmuchało powietrza a u mnie leci powietrze przez nawiewy tak samo z lewej jak i z prawej tylko że z prawej chłodne a z lewej takie jakie powinno być
Pablocek - Pon Paź 27, 2008 09:29
Temat postu: R75 2,0 CDT
Cześć

Mam taki sam problem - prawa strona w moim aucie nie ma ciepłego nawiewu.

Kilka osób poradzilo mi co może być problemem - wszystko będzie w tym linku: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=31861

Niestety po wielu godzinach spędzonych przy autku nie znalazłem rozwiązania problemu. Będę musiał pojechać chyba do warsztatu i podpiąć roverka do komputera może coś wyskoczy.

Daj znać jak dojdziesz co jest z Twoim nawiewem.


Pozdrawiam

Pablocek

wczerniec - Pon Paź 27, 2008 11:08

Dzięki za wskazówke .Jak naprawie to opisze , zaczne od tego silniczka

[ Dodano: Wto Paź 28, 2008 20:21 ]
sprawdziłem silniczki oba pracują , klapka się otwiera i zamyka a ciepłego powietrza dalej nie ma . Nie wiem gdzie dalej szukać ?

[ Dodano: Wto Paź 28, 2008 20:23 ]
oczywiście z prawej strony bo z lewej grzeje o.k.

Pablocek - Sro Paź 29, 2008 09:24

Cześć

Mamy więc tak samo. U mnie też oba silniczki pracują normalnie.

Może sprawdź jeszcze poziom płynu chłodzącego -mógł gdzieś wyciec. Zaraz przy zbiorniku będziesz miał przewód z taką wkręconą śrubką. Po jej odkręceniu i włączeniu silnika i nawiewów na maksymalną temperaturę można odpoietrzyć układ - dopóki płyn wydobywa się z pęcherzykami powietrza znaczy to, że nadal trwa odpowietrzanie. Kiedy zacznie wydobywać się sam płyn możesz zakręcić zaworek.

Jeśli i to nie pomoże to nie wiem. Może gdzieś w nagrzewnicy jest zapchany jakiś przewód, którym doprowadzne jest ciepłe powietrze na stronę pasażera? Nie wiem. Nie znam budowy tego urządzenia. W przyszłym tygodniu podjadę do warsztau i zapytam się co moze być nie tak.

Na razie z zimnym nawiewem radzę sobie tak - nastawiam maksymalną temperaturę i zamykam prawie do końca nawiewy od strony kierowcy. W ten sposób powoduję, że od strony pasażera leci cieplejsze powietrze.


Pozdrawiam

Pablocek

PHJOWI - Sro Paź 29, 2008 13:34

zrób test klimatronika samemu przyciskami , i napewno coś wyjdzie.
Pablocek - Sro Paź 29, 2008 14:54

PHJOWI napisał/a:
zrób test klimatronika samemu przyciskami , i napewno coś wyjdzie.


Jak mogę wykonać taki test? Jest jakaś kombinacja klawiszy, po naciśnięciu których pojawi mi się diagnostyka?

Pozdrawiam

Pablocek

Brt - Sro Paź 29, 2008 15:31

a próbowałeś poszukać ?? to nie boli ... :roll:

http://forum.roverki.eu/v...p=112015#112015

Pablocek - Sro Paź 29, 2008 20:56

Dzięki za pomoc w wykonaniu testu klimatronika. Niestety nie wyświetlił mi się żaden błąd. Nadal więc szukam przyczyny zimnego nawiewu.

Pozdrawiam

wczerniec - Wto Lis 04, 2008 22:32

ja znalazłem przyczyne zimnego powietrza z prawych nawiewów mianowicie ; po zdjęciu dekla nagrzewnicy z prawej strony, zauważyłem że prawa strona nagrzewnicy jest zimna ,po zdemontowaniu przewodów przepłukałem nagrzewnice wodą pod ciśnieniem i zalałem gorącym octem i odczekałem dwie godzinki i znowu wodą pod ciśnieniem i po założeniu przewodów zalałem płyn . Naprawde pomogło , ktoś mósiał wcześniej zalać układ wodą i osadził się kamień . Pozdrawiam
Brt - Wto Lis 04, 2008 23:58

:ok: :brawa:
Pablocek - Sro Lis 05, 2008 11:34
Temat postu: Czyszczenie nagrzewnicy
Dzięki za informacje.

Mam nadzieję, że u mnie będzie podobna przyczyna i, że uda mi się ją rozwiązać. Mam pytanko: czy miałeś jakiś problem z demontażem nagrzewnicy? Ile czasu zajęła Ci naprawa?

Na forum czytałem, że niektórzy czyszczą nagrzewnicę nie demontując jej - dolewają np. octu do układu? Czy jest to bezpieczne dla autka? A może można użyć odkamieniaczy?

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Pablocek

wczerniec - Sro Lis 05, 2008 20:39

ja nie wyjmowałem nagrzewnicy , zdjąłem przewód od webasto on idzie bezpośrednio do nagrzewnicy a drugi jest z tyłu silnika najlepiej się do niego dostać po wyjęciu akumulatora i demontażu jego podstawy , wtedy jest dobry dostęp

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 20:42 ]
jak byś coś nie wiedział to 502 47 46 91

Pablocek - Czw Lis 06, 2008 09:31

Dzięki za info. Postaram się jak najszybciej dobrać do mojego roverka:-)

Na allegro znalazłem środki do czyszczenia układu chłodniczego - środek wlewa się do zbiorniczka na jakieś 30 minut, silnik musi pracować a nawiewy trzeba ustawić na maksymalną temperaturę. Potem spuszcza się płyn i wlewa nowy. Środek usuwa rdzę, osady, resztki oleju itd. Jego koszt to od ok. 10 do 35 zł. Może spróbuję tym też przeczyścić - jeśli mam zasyfioną nagrzewnicę to reszta układu też może być zanieczyszczona.


Pozdrawiam

Pablocek