Zobacz temat - [R600] Oznaczenie amortyzatorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Oznaczenie amortyzatorów

Mayson - Pon Paź 27, 2008 21:00
Temat postu: [R600] Oznaczenie amortyzatorów
Czy ktoś zna katalogowe oznaczenie amortyzatorów przednich w tym aucie? Czy z silnikiem 2.0 ma identyczne amory przód, co z 2.3?
NEOSSS - Pon Paź 27, 2008 21:25

Mayson, Z tego co mo wiadomo to są te same chociaż silnik 2.3 jest ciezszy za to tarcze i zaciski sa inne... Numery znajdziesz w EPC
sTERYD - Pon Paź 27, 2008 23:52

sprawdź jeszcze, czy nie ma na sprężynach plamek jakiegoś dziwnego koloru... (błękitny, fioletowy, różowy itp.) bo to oznacza różne twardości zawieszenia
maciej - Wto Paź 28, 2008 07:15

Ja zamawiałem u Tomiego i dostałem właściwe KYB Excel-G - jestem zadowolony. :D
Mayson - Wto Paź 28, 2008 09:40

Kurcze, nie wyjaśniłem, o co mi chodzi :/
Odpukać; nie potrzebuję nowych amorów jeszcze. Znalazłem w garażu nówki MONROE do Accorda F20Z1, które kupiłem jakiś rok temu i stoją sobie w kącie... - interesuje mnie czy mogę je zatrzymać dla siebie (czy będą pasowały do 2,3) czy trzeba je opylić - jest jeszcze krótka gwarancja, więc za jakąś cenę by poszły...
NEOSSS, EPC już ciągnę - thx

Marrkus - Czw Paź 30, 2008 18:10

EPC podaje różne nr dla amorów przednich dla (chyba) każdego modelu. Sprawdzałem dla diesla, ti i pozostałych - tam jest takie określenie "petrol engines except turbo" czyli oznacza to że nie ważne czy 1.8 czy 2.0 czy 2.3 ...

Gdzieś na angielskiej stronie czytałem też coś że do Ti ze względu na większe tarcze idą inne amory ale nigdzie indziej tego nie udało mi się potwierdzić - wszędzie podawany jest jeden rodzaj amorów dla wszystkich modeli Rovera 6xx/600 (starałem się sprawdzić wszystkich znanych producentów).

Mayson - Czw Paź 30, 2008 19:45

Sprawdziłem w EPC i jeśli zrobiłem to dobrze, to przedni amortyzator dla turbo benz. jest inny niż dla reszty. Poza tym dla reszty są 3 rodzaje amorów, w zależności od nr seryjnego auta.