Zobacz temat - [R75] Proszę o pomoc ! zdechło Pilne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Proszę o pomoc ! zdechło Pilne

dHaNi - Pon Paź 27, 2008 21:03
Temat postu: [R75] Proszę o pomoc ! zdechło Pilne
Witam

Prosze o pomoc co moglo byc przyczyna tego, ze samochod na skrzyzowaniu podczas czekania na zielone światlo zgaslo i juz ponownie nie mozna bylo odpalic. Silnik kreci ale nie mozna go uruchomic. Kontrolki ok, komputer pokazuje jedynie znaczek 'kontrola trakcji' ale to moze przez to, ze trzymalem hamulec nozny gdy samochod odpalalem a silnik nie zaskoczyl. Paliwo 1/4 baku, olej, inne plyny sa. Prosze o pomoc co to moze byc ... auto czeka na naprawe (niestety zostal holowany)

mariose - Pon Paź 27, 2008 21:08

sprawdź czy odpali jak jest zimny silnik jeśli tak poszukaj na forum na temat czujnika położenia walka rozrządu.
dHaNi - Pon Paź 27, 2008 21:09

sprawdzilem i nic... to wyglada tak jakby paliwa nie bylo
se7en86 - Pon Paź 27, 2008 21:16

Może pompa paliwa wysiadła i nie jest dostarczane paliwo do układu. Sprawdź czy chodzi pompa.
dHaNi - Pon Paź 27, 2008 21:38

Tak naprawde sprawdzic w tej chwili nie moge poniewaz samochod stoi w serwisie. Pytam sie dlatego, ze chcialbym mniej wiecej wiedziec co bedzie do wymiany sami wiecie jak to jest z nimi
Ml777 - Pon Paź 27, 2008 21:54

Miałem ten sam problem padła mi pompa paliwa przy aku zakupiłem nową za 180zł i jest wszysko ok
dHaNi - Wto Paź 28, 2008 18:58

dzis dzwonili z serwisu i pytali sie czy czasem przez przypadek nie wlalem bezolowiowej bo czuja zapach dziwny jakby benzyna zamiast diesla, (mam rachunek ze stacji, ze to byl diesel) dodatkowo nic dzis nie zrobia poniewaz czekaja na elektronika samoch. ktory niby sprawdzi m.in. pompe paliwowa
Rowan - Wto Paź 28, 2008 19:08

dHaNi, widać, że w UK...
Pompę to każdy laik sprawdzi.

dHaNi - Wto Paź 28, 2008 19:37

widac slychac i czuc :grin: sprawdzajac poprzednie faktury serwisu wychodzi na to, ze pompa w zbiorniku paliwa byla wymieniona na nowa w raz z bakiem oraz zostaly przeczyszczone przewody paliwowe. Co oznacza, ze chyba nie powinna sie popsuc po dwoch latach uzytkowania od tego czasu przejechane ok. 50 000 km

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 20:21 ]
dzis dzwonili mi z serwisu co stwierdzili? Otoz zostal zalany komputer przez co sie spalil. Jestem zalamany - aby zmniejszyc koszty naprawy jakas czesc wysylaja do innego serwisu gdzie zostana odczytane dane z poprzedniego komputera i zaprogramuja go na drugim. Czas oczekiwania min. 5 dni koszt rzedu 2500zł :beczy:

Brt - Czw Paź 30, 2008 10:29

dHaNi napisał/a:
Otoz zostal zalany komputer przez co sie spalil.

Pewnie zapchane kanaliki odpływowe podszybia :| a właśnei tam jest komp. Kurde tylko czemu chwilę po zakupie :||

dHaNi - Czw Paź 30, 2008 13:01

ehhh nawet nie mow porazka! :nook: no ale nic mi nie pozostaje. Juz myslalem, ze to pompa pogodzilem sie z tym a wychodzi na to, ze ... komputer, no tak kto by mogl przewidziec. Samochod kupilem 600 km od swojego miejsca zamieszkania gdy nim wracałem jechalem noca przez deszcz :bezradny: